14.10.2012

Pewna wygrana żaków w Tulcach

Podobnie jak pierwszy mecz ligowy tak i pierwszy mecz rundy rewanżowej średzkie żaki rozpoczęły od zwycięstwa. Wczoraj późnym popołudniem na orliku w Tulcach nasi chłopcy pokonali zespół Kadet Tulce 4-0.

Już od samego początku młodzi poloniści ruszyli do ataku stwarzając sobie groźne sytuacje pod bramką rywala. Obrona gospodarzy dobrze radziła sobie z atakami polonistów. W 6 min po jednej z akcji Polonii piłkarze z Tulec wybili piłkę za własne pole karne wprost pod nogi dobrze ustawionego na 20 metrze Roberta Rubacha, który nie zastanawiając się długo mocnym uderzeniem z dystansu przelobował bramkarza gospodarzy i było 1-0 dla Polonii. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Ł. Kaczałka, którzy dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Jednak gospodarze wykorzystując błąd naszego zawodnika w środku pola przeprowadzili kontrę, po której zawodnik Tulec będąc w dobrej sytuacji uderzył piłkę, która na szczęście odbiła się od słupka. W 15 min dobrego podania nie wykorzystał A. Krotofil, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Ponadto strzały z dystansu oddawali kolejno R. Rubach i J. Szablewski ale bramkarz gospodarzy dobrze bronił uderzenia Średzian. Piłkarze obu drużyn toczyli wyrównaną walkę w środku pola wynik był sprawą otwartą, jedni i drudzy budowali akcję od własnego pola karnego. W 20 min po ładnym długim podaniu do piłki dobiegł K. Każmierczak, który prowadząc piłkę ok. 20 m wbiegł z nią w pole karne i uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze w końcowych minutach pierwszej połowy poloniści mogli podwyższyć wynik spotkania ale zabrakło skuteczności w polu karnym, także pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Polonii 2-0.

Po przerwie żaki ze Środy wcale nie poprzestały na atakach na bramkę gospodarzy, tylko umiejętnie wymieniali się podaniami dążąc do podwyższenia rezultatu. W tej części gry piłkarze z Tulec praktycznie tylko raz zagrozili bramce naszej drużyny kiedy to po pięknym podaniu zawodnik Tulec znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i nie pozostało mu nic innego jak pokonać naszego bramkarza, przez nikogo nie atakowany przegrał pojedynek jeden na jeden- bardzo ładne zachowanie się w bramce F. Łuczaka , który wyczekał zawodnika Kadeta i wyszedł obronną ręką z tego pojedynku. Poloniści gościli cały czas pod bramką gospodarzy kończąc swoje akcje oddaniem strzału na bramkę, jednak trzeba przyznać że bramkarz Tulec wiele razy ratował swój zespół przed utratą bramki. W 35 min było już 3-0 dla Polonii po pięknym strzale F. Łasocha z lewej nogi. Kompletnie zagubieni piłkarze Kadeta Tulce ledwie, co odpierali ataki naszych chłopców. Swoich akcji nie wykorzystali m.in. A. Krotofil, N. Dymski, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego, lecz piłka trafiła w słupek. Akcje wyprowadzane przez gospodarzy kończyły się już na połowie boiska , gdzie dzielnie walczyli nasi zawodnicy nie dając przejść przeciwnikowi w swoje pole karne. Na 5min przed końcem meczu F. Łasocha znów uderzył pięknie lewą nogą po ziemi nie dając szans bramkarzowi i podwyższył wynik spotkania na 4-0- takim właśnie rezultatem zakończył się ten pojedynek. Na pochwałę zasłużył cały zespół, trener jest zadowolony z postawy swoich zawodników. Widać już postępy w ich grze- w meczu dało się zauważyć że zawodnicy wymienili między sobą wiele podań co świadczy o tym , że co raz bardziej ze sobą współpracują tworząc drużynę co jest ważne. Mimo późnej pory oraz chłodu w zespole panowała gorąca atmosfera. Zawodnicy jak i kibice wracali do domu w dobrych nastrojach. Za tydzień do Środy przyjeżdża lider naszej grupy Gniewko Gniezno- jeśli nasi piłkarze przełożą taką grę na mecz z Gnieznem to zapowiada się ciekawe widowisko na które serdecznie zapraszamy.