09.03.2013

Pewna wygrana z SKP Słupca

W rozegranym dzisiaj na boisku w Klęce meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska pokonała lidera czwartej ligi SKP Słupca 3:1 (1:1).

Bramki dla polonistów zdobyli Dominik Mucha, Marcin Falgier i bramkarz zespołu ze Słupcy.

Przez praktycznie całe spotkanie na boisku przeważali nasi zawodnicy, ale to rywale w początkowej fazie meczu stwarzali sobie sytuacje bramkowe. W drugiej minucie po stracie piłki w środku pola, rywale rozegrali ją do boku boiska, a następnie dośrodkowali w pole karne gdzie jeden z napastników przeniósł ją głową nad poprzeczką. Sześć minut później do interwencji po strzale z pola karnego zmuszony został Paweł Beser parując futbolówkę na róg. Po chwili przeciwnicy znów uderzali na bramkę Polonii, ale tym razem nasz golkiper ze spokojem złapał piłkę. W 13. minucie za sprawą Dawida Liska poloniści oddali pierwszy strzał w meczu, który wybronił bramkarz. Chwilę później groźny strzał Łukasza Przybyłka zdążył zablokować jeden z interweniujących obrońców. Po niecałych sześćdziesięciu sekundach uderzenie Łukasza znów zablokowali rywale, a dobitka Mateusza Plucińskiego wylądowała na bocznej siatce. W 19. minucie przed golkipera przeciwników wybiegł Dominik Mucha, ale będąc tyłem do niego próbował strzelać piętką co nie przyniosło jednak zdobyczy bramkowej. Chwilę później z daleka nad poprzeczką uderzał Damian Buczma. W 30. minucie Polonia w końcu zdobyła gola. Krzysztof Wolkiewicz wbiegł w pole karne po czym wysunął piłkę do Dominika Muchy, który bez problemów pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później ponownie swoich sił próbował Dominik Mucha, który tym razem nie trafił jednak w światło bramki. Przed końcem pierwszej połowy znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia miał jeszcze Damian Buczma. Nasz zawodnik przejął w obronie rywali piłkę i gdy był tylko przed bramkarzem uderzył zbyt słabo i golkiper SKP Słupca złapał futbolówkę.

W przerwie trener Czesław Owczarek dokonał sześciu zmian. Boisko opuścili Paweł Beser, Michał Wawszczak, Paweł Przybyłek, Adrian Błaszak, Dawid Lisek i strzelec jak na razie jedynego gola Dominik Mucha. Na ich miejscu pojawili się natomiast Robert Reszka, Krystian Pawlak, Paweł Łączny, Marek Matysiak, Marcin Falgier i Michał Okninski Po wznowieniu gry poloniści szybko chcieli podwyższyć prowadzenie oddając w ciągu kilku minut trzy strzały. Najpierw z dwudziestu metrów nad poprzeczką uderzał Damian Buczma, po chwili piłka dośrodkowania przez Marcina Falgiera spadła wprost na głowę Krystiana Pawlaka, który także przeniósł ją nad poprzeczką, a następnie obok słupka uderzał Łukasz Przybyłek. Niestety niewykorzystane sytuację się mszczą i w 51. minucie rywale wyrównali. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego wykonywanego tuż przed polem karnym Polonii jeden z zawodników SKP Słupca pokonał Roberta Reszkę. W 58. minucie ponownie na bramkę przeciwników strzelał Damian Buczma, ale został zablokowany, a dobijający piłkę Paweł Łączny posłał piłkę obok bramki. Dwie minuty później po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą pojawił się Łukasz Ratajczak, zastępując Łukasza Przybyłka. Chwilę później groźny strzał tuz przy słupku oddał Krystian Pawlak, ale i tym razem górą był bramkarz. Trzy minuty później Polonia ponownie objęła prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego na bliższy słupek dośrodkował Mateusz Pluciński , a tam dwaj obrońcy ani bramkarz nie potrafili jej wybić i ta wpadła do bramki. Chwilę później było już 3:1. Krystian Pawlak dobrze obsłużył Marcina Falgiera, który znalazł się tylko przed golkiperem i pewnym strzałem zdobył trzeciego gola dla Polonii. W 68. minucie efektownie gola - przewrotką - chciał zdobyć Paweł Łączny, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W 73. i 75. minucie na bramkę rywali strzelali Krzysztof Wolkiewicz oraz Krystian Pawlak, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać golkipera. Kwadrans przed końcem Mateusz Pluciński dograł piłkę do Krystiana Pawlaka, ale ten z pięciu metrów nie potrafił jej wpakować do siatki. Jeszcze przed końcem meczu wynik zmienić chcieli ponownie Krystian Pawlak i Radosław Barabasz, jednak nic z tego nie wynikło i poloniści ostatecznie pokonali SKP Słupca 3:1.

SKP Słupca - Polonia Środa 1:3 (0:1)

Mucha 30, sam. 64, Falgier 66

Polonia: Paweł Beser (46' Robert Reszka), Krzysztof Wolkiewicz, Radosław Barabasz, Dawid Lisek (46' Michał Okninski), Paweł Przybyłek (46' Marek Matysiak), Łukasz Przybyłek (60' Łukasz Ratajczak), Adrian Błaszak (46' Marcin Falgier), Dominik Mucha (46' Paweł Łączny), Damian Buczma, Mateusz Pluciński, Michał Wawszczak (46' Krystian Pawlak)