22.10.2018

Pewna wygrana z Kaliszem (2004)

W sobotę o godzinie 13:00 na boisku treningowym Stadionu Średzkiego, odbyło się spotkanie w ramach I ligi wojewódzkiej trampkarza starszego w którym poloniści podejmowali KKS Kalisz.

W pierwszym meczu obu drużyn, Polonia wygrała skromnie 1:0, po bramce w końcówce meczu. Patrząc na ligową tabelę, drużyna gości przed tym meczem zajmowała ostatnią pozycję a poloniści plasowali się na trzecim miejscu, wciąż z szansami awansować co najmniej jedną pozycję wyżej.

Przez pierwsze trzydzieści pięć minut nie było jednak widać różnicy w tabeli. Goście z Kalisza grali rozważnie z dobrymi momentami, wykorzystując błąd średzkiej defensywy w 8 minucie, zdobywając przez to bramkę dającą im prowadzenie.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu naszych zawodników, choć w 33 minucie po dość dziwnym strzale z ok 30 metra, którego autorem był Wojtek Stępień, bramkarz przyjezdnych miał problemy z chwyceniem piłki, co wykorzystał Wojtek Pinczak, wbijając piłkę do bramki z najbliższej odległości. Wynik do przerwy 1:1 i patrząc na przebieg tej części gry, rezultat sprawiedliwy.

Po zmianie stron Polonia grała lepiej, skuteczniej i z pomysłem na przeciwnika co nie bardzo było widoczne w pierwszej części. Upragniona bramka na 2:1 dla Polonii, została zdobyta w 55 minucie, a pięknym strzałem popisał się Wojtek Stępień.

Pięć minut później po kontrze naszej drużyny, bramkę zdobył Sebastian Wajszczuk, który dostrzegając że bramkarz wyszedł z bramki, przerzucił nad nim piłkę i poloniści mogli cieszyć już z dwubramkowej przewagi.

Kropkę nad „i” tego dnia postawił Nikodem Dymski, który strzałem z 10 metrów w kierunku długiego słupka, pokonał bramkarza i podwyższył rezultat na 4:1.

Jak do tej pory poloniści z rocznika 2004 w swojej lidze są niepokonani na własnym boisku. W 11 kolejkach wychowankowie ze Środy zdobyli 23 punkty na co składa się 7 zwycięstw, 2 remisy oraz 2 porażki.

Do drugiego miejsca poloniści tracą zaledwie 1 punkt, a do lidera tylko 5 punktów. Do końca rozrywek pozostały już tylko trzy mecze z czego poloniści dwa rozegrają na wyjeździe, a jeden na własnym boisku. Najbliższe starcie już w sobotę w Jarocinie.

Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, D. Boniecki, D. Baranowski, W. Stępień, J Szymczak, R. Rubach, K. Baranowski, S. Wajszczuk M. Kania, M. Kluska, W. Pinczak, Sz. Ratajczak, A. Krotofil, N. Dymski, P. Wyparło, M. Mikołajczak, J. Lammel, K. Kaźmierczak