26.04.2013

Młodziki rozgromiły Spartę Orzechowo

W środę 24 kwietnia o godzinie 17 na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonii odbył się kolejny mecz ligowy młodzików. Rywalem polonistów była drużyna z Orzechowa. Środowy mecz był pierwszym po przerwie zimowej na własnym boisku dla naszych chłopców.

Już od pierwszych minut Polonia ruszyła ostro do ataków co kończy się bramką Bartka Bartkowiaka już w 3 minucie spotkania. Średzianie przez cała pierwszą połowę mieli ograną przewagę nad rywalem z Orzechowa, goście nie oddali praktycznie żadnego strzału na bramkę Polonii. Widać też było nie małe problemy z przyjęciem piłki przez naszych chłopców, brakowało też wykończenia świetnych okazji. Jednak na 2:0 w 17 minucie po dwójkowej akcji B.Bartowiaka z K.Grabowskim ten ostatni pakuje piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 25 minucie po indywidualnej akcji swoją drugą bramkę w meczu zdobywa B.Bartowiak, który ewidentnie miał swój dzień. Wynik spotkania do przerwy to 3:0 dla Polonii.

Trener Fryderyk Haremski dokonał w przerwie kilku zmian żeby zawodnicy rezerwowi mogli pograć, jednak obraz gry się nie zmienia. Można wręcz powiedzieć że Polonia zyskała jeszcze większą przewagę. Już w 32 minucie trzecią bramkę w meczu zdobywa B. Bartowiak i mamy już 4:0. Gra praktycznie cały czas toczyła się pod polem karnym gości. Kolejna groźna akcja z lewej strony G.Małolepszego, który świetnie dogrywa do K.Szymczak a ten z najbliższej odległości wbija piłkę do siatki, wynik spotkania 5:0. Kolejna bramka pada już w 39 minucie, tym razem z rzutu rożnego piłkę dorzucał G.Małolepszy w polu karnym świetnie znalazł się Sz.Szudlarek który silnym uderzeniem głową zdobywa 6 bramkę dla Polonii. Po tej bramce zespół z Orzechowa kompletnie się posypał i popełniał coraz więcej błędów. W 45 minucie nastąpił magiczny czas dla naszego zespołu w ciągu 4 minut zdobyliśmy aż 5 bramek. Bramki w tym czasie zdobywali : M.Wujek,2x K.Grabowski ( w ciągu jednej minuty), B.Bartowiak, W.Łuczak. Rozluźnieni gracze Polonii jeszcze w końcówce meczu dorzucają dwie bramki, z karnego w 55 minucie z rzutu karnego bramkę zdobywa G.Małolepszy, a w 57 minucie bramkę na 13:0 zdobywa J.Maliński.

Świetny mecz naszych chłopców, cały zespół zasługuje na wielkie brawa zwłaszcza zawodnicy rezerwowi którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. W końcu Poloniści zaczęli wykorzystywać okazję do zdobywania bramkę ale nikt się nie spodziewał że wynik spotkania będzie aż tak wysoki. Oby tak dalej! Następne spotkanie młodzicy rozegrają w tą sobotę o godzinie 13:30 w Miłosławiu z miejscowym Orlikiem.