12.06.2012

Młodzicy zostali vi-ce mistrzami okręgu

W niedzielę 10 czerwca zespół młodzików rozegrał kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej. Tym razem na boisko w Środzie zawitała drużyna Polonii Chodzież. Po ciekawym meczu nasi zawodnicy zasłużenie pokonali gości 4:2. Tym samym Poloniści zrewanżowali się rywalom za porażkę 2:4 w Chodzieży. Zwycięstwo to także zapewniło naszym młodym graczom zajęcie na koniec rozgrywek II miejsca w tabeli w grupie mistrzowskiej, a tym samym zdobycie vi-ce mistrzostwa okręgu młodzików D-2, mimo iż do rozegrania został jeszcze jeden zaległy mecz z Błękitnymi Owińska.

Spotkanie zostało rozegrane na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonii. Od samego początku meczu zdecydowaną przewagę posiadali Poloniści, którzy swoimi szybkimi i kombinacyjnymi akcjami często zagrażali bramce gości. Gra Polonii w tym dniu mogła się podobać, wszyscy zawodnicy od samego początku do końca zdecydowanie walczyli i zostawili wiele zdrowie na boisku. W meczu wyróżnili się boczni obrońcy, którzy swoimi ofensywnymi wejściami stwarzali wiele zagrożenia w polu karnym gości. Pierwsza bramka padła dopiero w 19 minucie po ładnym przeżucie piłki ze środka pola przez Macieja Chudego na prawą stronę do Mateusza Wujka, który pobiegł w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem uderzył w samo okienko. Wcześniej swoje dobre okazje mieli Grzegorz Małolepszy uderzeniem z dystansu, Wojciech Łuczak uderzeniem głową oraz Bartosz Bartkowiak, którego strzał z rzutu wolnego był niecelny, oraz Maciej Chudy, który mocnym uderzeniem minimalnie z pola karnego chybił. W 23 minucie kolejna znakomita sytuacja Mateusza Wujka kończy się niecelnym uderzeniem. W ostatniej minucie natomiast bardzo ładna akcja Polonii zakończyła się bramką. Kacper Furmanek przedostał się prawą stroną boiska zagrał do Kacpra Szymczaka, który odegrał na linii pola karnego do Macieja Chudego, a nasz napastnik mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce bramki. W tej części goście próbowali kilka razy zaatakować, lecz większego zagrożenia pod naszą bramką nie mieli. Po przerwie trener Polonii dokonał kilku zmian. Niestety w 15 sekundzie tracimy bramkę. Strata piłki w środku pola, długie podanie gości do przodu, niepewna interwencja naszego obrońcy oraz bramkarza doprowadza do zdobycia gola przez Polonię Chodzież ładnym lobem. Po tej stracie Polonia szybko chciała zdobyć kolejną bramkę, lecz w 29 minucie sytuacja sam na sam z bramkarzem Kacpra Szymczaka kończy się dobrą interwencją zawodnika z Chodzieży. W 32 minucie doskonałe podanie Grzegorza Małolepszego do Macieja Chudego, który wychodzi na pojedynek jeden na jeden z bramkarzem i zdobywa swoją drugą bramkę. W 40 minucie ładna indywidualna akcja Bartosza Bartkowiaka w polu karnym daje kolejną bramkę. Rozluźnieni takim wynikiem meczu Poloniści dopuścili gości pod nasze pole karne. W 46 minucie uderzenie napastnika z Chodzieży broni nasz rezerwowy bramkarz. Jednak już minutę później po rzucie rożnym goście uderzeniem głową z 4 metrów zdobywają swoją drugą bramkę. W ostatniej minucie Mateusz Wujek po dośrodkowaniu Wojtka Łuczaka nie trafia w piłkę i mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Polonii Środa 4:2.

Zwycięstwo to mimo, iż do rozegrania Polonii został jeszcze jeden mecz w środę 13 czerwca w Owińskach z Błękitnymi o godz. 17.00, dało vi-ce mistrzostwo okręgu. Nasi piłkarze ulegli tylko Warcie Poznań. Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Robertowi Halaburdzie gratulujemy tak znakomitego wyniku.