04.04.2023

Minimalna porażka z Lechem (2009)

W rozegranym w sobotę meczu 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) pechowo ulegli 3:2 zespołowi Lecha Poznań. Bramki dla Polonii strzelał: Kamil Jankowiak.

Początek meczu był prowadzony pod dyktando gospodarzy. Poloniści umiejętnie się bronili, raz po raz groźnie kontratakując. W 27 minucie Lechici wyszli na prowadzenie po golu Borysa Sawały. Kilka chwil później podrażnieni Średzianie uderzyli w poprzeczkę po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. Jednak nie udało się wyrównać i z takim wynikiem obie drużyny udały się na przerwę.

W drugiej części Poloniści wyszli na boisko zdeterminowani do odwrócenia losów meczu. Od tej pory mecz stał się świetnym widowiskiem na wysokiej intensywności. Polonia zaczęła grać z wielką odwagą i charakterem. Efekt przyszedł w postaci bramki wyrównującej w 56 minucie spotkania. Kamil Jankowiak wykorzystał podanie Antoniego Staszaka i wpakował piłkę do bramki. Od tej pory zaczęła się gra na wyniszczenie. Akcja za akcję. To, że to nie koniec strzelania graniczyło z pewnością. W 61 minucie Borys Sawała ponownie wyprowadził Lechitów na prowadzenie, ale już po minucie Poloniści odpowiedzieli swoim trafieniem dającym remis. Bramkę zdobył znów Kamil Jankowiak wykorzystując tym razem podanie Stanisława Solarskiego. Intensywność meczu była cały czas bardzo wysoka. W 69 minucie Lechici wyprowadzili zabójczą kontrę, która dała im trzecią bramkę. Polonia do samego końca walczyła o punkty, przejmując inicjatywę, ale kradnąca czas drużyna z Poznania nie dała już sobie strzelić kolejnego gola. Wynik meczu 3:2 dla gospodarzy jednakże było to widowisko , które pokazuje, że nasza drużyna ma charakter i będzie walczyć nawet z najlepszymi drużynami w tym kraju.

W kolejnym meczu Poloniści podejmą na własnym terenie Wartę Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 na murawie Nowego Stadionu Średzkiego, przy ul. Sportowej 12..

Polonia: Bartłomiej Wiczyński - Mikołaj Rauhut, Filip Wojciechowski, Stanisław Wieliński, - Miłosz Gauza, Antoni Łukaszewski, Jakub Sawuć, Maksymilian Roszkiewicz, - Eryk Popis, Stanisław Korzeniewski - Kamil Jankowiak.

Ponadto zagrali: Marcel Kuźniewski, Dawid Gołębiak, Maksymilian Roszkiewicz, Antoni Staszak, Wiktor Rozwora.