15.05.2020
Koniec sezonu orlików (2009,2010)W sezonie 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było pięć zespołów w kategorii orlika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii orlika starszego (2009), dwa w kategorii orlika młodszego (2010) i jeden w kategorii orliczek (2009-2012).
Zespół orliczek rywalizował w lidze z takimi zespołami jak Medyk Konin, LPFA Poznań, Juna Trans Stare Oborzyska, LPFA Kościan i Orlik Poznań. Polonistki dowodzone przez trener Klaudię Nogalską okazały się bezkonkurencyjne wygrywając swoją grupę z siedmiopunktową przewagą nad drugim zespołem. Nasze piłkarki odniosły osiemnaście zwycięstw, zanotowały dwa remisy i poniosły trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii Środa to 79-17. Warto też dodać że nasze orliczki, piłkarki do lat 11 zostały po raz pierwszy w historii Halowymi MISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI. Drugie miejsce zajęły piłkarki Lech Poznań Football Academy, trzecie JunaTrans Stare Oborzyska, a czwarte zawodniczki KKPK Medyk Konin. Dodatkowo Amelia Guzenda została Najlepszą Strzelczynią Mistrzostw.
Pierwszy zespół orlików młodszych którego trenerem jest Kamil Kudła w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak Kotwica Kórnik, Mieszko Gniezno, LPFA Rataje Poznań, Warta Śrem, Victoria Września, PS Gniezno, Unia Swarzędz, Poznańska 13 Poznań, Chrobry Gniezno, Koziołek Poznań i Huragan Pobiedziska. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Na ten dorobek złożyło się siedem zwycięstw i cztery porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 54-47.
Drugi zespół orlików młodszych prowadzony przez trenera Macieja Bartkowiaka w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak UKS II Śrem, Avia Kamionki, Warta II Śrem i Kotwica II Kórnik. Po ośmiu kolejkach jakie odbyły się jesienią poloniści zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z dorobkiem 19 punktów. Polonia wygrała sześć spotkań, jedno zremisowała i jedno przegrała. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 52-18.
Pierwszy zespół orlików starszych którego trenerem jest Paweł Juszczyk w swojej lidze rywalizował z zespołami Mieszka Gniezno, AKF Poznań, Unia Swarzędz, Avia Kamionki, Warta Śrem, Błękitni Owińska, UKS II Śrem, Lider Swarzędz, Talent Poznań i Kotwica Kórnik. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Nasz zespół wygrał cztery spotkania, a sześć przegrał. Bilans bramkowy polonistów to 39-44.
Drugi zespół orlików starszych to zespół dowodzony przez trenera Pawła Hoffmanna. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36-45.
W sumie w kategorii orlika w Polonii Środa trenuje 92 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem aż 5 trenerów podnoszą swoje umiejętności.
Najnowsze aktualności
-
08.04.2026
Akademia: Zapowiedź (08/09.04.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 8/9 kwietnia 2026.
-
07.04.2026
Młodzicy w kratkę (2014)
Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.
-
07.04.2026
Porażka z Lesznem w końcówce (2013)
Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.
-
07.04.2026
Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)
W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.
-
07.04.2026
Na piątkę z Lechem (2011)
W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.
-
07.04.2026
Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)
Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.





















































