OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.05.2020

Koniec sezonu orlików (2009,2010)

W sezonie 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było pięć zespołów w kategorii orlika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii orlika starszego (2009), dwa w kategorii orlika młodszego (2010) i jeden w kategorii orliczek (2009-2012).

Zespół orliczek rywalizował w lidze z takimi zespołami jak Medyk Konin, LPFA Poznań, Juna Trans Stare Oborzyska, LPFA Kościan i Orlik Poznań. Polonistki dowodzone przez trener Klaudię Nogalską okazały się bezkonkurencyjne wygrywając swoją grupę z siedmiopunktową przewagą nad drugim zespołem. Nasze piłkarki odniosły osiemnaście zwycięstw, zanotowały dwa remisy i poniosły trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii Środa to 79-17. Warto też dodać że nasze orliczki, piłkarki do lat 11 zostały po raz pierwszy w historii Halowymi MISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI. Drugie miejsce zajęły piłkarki Lech Poznań Football Academy, trzecie JunaTrans Stare Oborzyska, a czwarte zawodniczki KKPK Medyk Konin. Dodatkowo Amelia Guzenda została Najlepszą Strzelczynią Mistrzostw.

Pierwszy zespół orlików młodszych którego trenerem jest Kamil Kudła w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak Kotwica Kórnik, Mieszko Gniezno, LPFA Rataje Poznań, Warta Śrem, Victoria Września, PS Gniezno, Unia Swarzędz, Poznańska 13 Poznań, Chrobry Gniezno, Koziołek Poznań i Huragan Pobiedziska. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Na ten dorobek złożyło się siedem zwycięstw i cztery porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 54-47.

Drugi zespół orlików młodszych prowadzony przez trenera Macieja Bartkowiaka w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak UKS II Śrem, Avia Kamionki, Warta II Śrem i Kotwica II Kórnik. Po ośmiu kolejkach jakie odbyły się jesienią poloniści zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z dorobkiem 19 punktów. Polonia wygrała sześć spotkań, jedno zremisowała i jedno przegrała. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 52-18.

Pierwszy zespół orlików starszych którego trenerem jest Paweł Juszczyk w swojej lidze rywalizował z zespołami Mieszka Gniezno, AKF Poznań, Unia Swarzędz, Avia Kamionki, Warta Śrem, Błękitni Owińska, UKS II Śrem, Lider Swarzędz, Talent Poznań i Kotwica Kórnik. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Nasz zespół wygrał cztery spotkania, a sześć przegrał. Bilans bramkowy polonistów to 39-44.

Drugi zespół orlików starszych to zespół dowodzony przez trenera Pawła Hoffmanna. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36-45.

W sumie w kategorii orlika w Polonii Środa trenuje 92 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem aż 5 trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

 • 10.06.2020

  Adam Borucki zostaje w Polonii Środa

  Kolejne świetne wiadomości płyną dziś od rana. Adam Borucki przedłużył kontrakt z naszym klubem i zostaje w Polonii Środa na kolejny rok. To będzie już szósty sezon Adama w Środzie Wlkp.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.