OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.05.2020

Koniec sezonu młodzików (2008, 2007)

W sezonie 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było sześć zespołów w kategorii młodzika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii młodzika starszego (2007), trzy (w tym jeden żeński) w kategorii młodzika młodszego (2008) i jeden w kategorii młodziczek (2007-2009).

Zespół młodziczek dowodzony przez duet trenerski Marta Woźniak – Klaudia Noglaska w swojej lidze rywalizował z zespołami LPFA Poznań, Szkoły Futbolu Lejdis Luboń i Medyka Konin. W sumie nasze młode piłkarki rozegrały 15 spotkań w których zdobyły 26 punktów. To pozwoliło im zająć drugie miejsce w tabeli. Lepsze od naszego zespołu okazały się tylko piłkarki z Poznania które zgromadziły 35 punktów. Bilans bramowy naszego zespołu to 23:5. Polonistki w sumie wygrały siedem spotkań, w pięciu meczach padł remis, a trzy spotkania nasze zawodniczki przegrały.

Pierwszy zespół młodzików młodszych którego trenerem jest Valery Bakhno w swojej lidze rywalizował z Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa Poznań, Lechem Poznań, Wartą II Poznań, Poznańską 13, Unią Swarzędz, Canarinhos Skórzewo, Sucharami Suchy Las, Poznaniakiem Poznań, UKS-em Śrem i Lasem Puszczykowo. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści mają na swoim koncie 22 punkty i zajmują 4 lokatę w ligowej tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 31:22. Najlepszymi strzelcami zespołu są Wiktor Motyl który zdobył 9 bramek i Oliwier Pacholski który zdobył 8 bramek.

Drugi zespół młodzików dowodzony przez Tomasza Genderę i trzeci zespół młodzików młodszych trenowany przez Martę Woźniak rywalizowały w tej samej lidze, a za rywali mieli zespoły LPFA SP72 Poznań, Koziołka Poznań, Avii Kamionki i Zawiszy Dolsk. Drugi zespół młodzików w dziesięciu meczach zgromadził na swoim koncie 23 punkty i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. Bilans bramkowy zespołu to 42:11. Najlepszym strzelcem zespołu jest Hubert Kujawa który zdobył 12 bramek. Trzeci zespół młodzików młodszych w głównej mierze był złożony z samych dziewcząt tylko sporadycznie wspieranych przez kolegów. W dziesięciu spotkaniach nasz zespół zdobył jedenaście punktów i zajął ostatecznie piąte miejsce w tabeli. Bilans bramkowy zespołu to 28-32. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maria Golec która zdobyła 14 bramek.

Pierwszy zespół młodzików starszych występował w lidze wojewódzkiej D1 młodzika. Trenerem tej grupy jest Fryderyk Haremski. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 18 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 24:26. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Skrobich który zdobył 6 bramek. Warto dodać że przez całą jesień poloniści rywalizowali z takimi zespołami jak Warta Poznań, Lech Poznań, Calcio Wągrowiec, AP Reissa Poznań, Suchary Suchy Las, Canarinhos Skórzewo i Wielkopolska Komorniki.

Drugi zespół młodzików starszych którego trenerem jest Maciej Sikorski w swojej lidze rywalizował z UKS Śrem, Kłos Zaniemyśl i Talent Poznań. Po sześciu spotkaniach w rundzie jesiennej nasz zespół ma na swoim koncie cztery punkty i bilans bramkowy 10:25. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Wdowiak który zdobył trzy bramki.

W sumie w zespołach młodzika w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa obecnie trenuje 69 młodych piłkarek i piłkarzy.

Najnowsze aktualności

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

 • 10.06.2020

  Adam Borucki zostaje w Polonii Środa

  Kolejne świetne wiadomości płyną dziś od rana. Adam Borucki przedłużył kontrakt z naszym klubem i zostaje w Polonii Środa na kolejny rok. To będzie już szósty sezon Adama w Środzie Wlkp.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.