OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.05.2020

Koniec sezonu dla żaków (2012, 2011)

Przez epidemię koronawirusa która ogarnęła niemal cały świat nie było dane dokończyć rozgrywek ligowych naszym zespołom młodzieżowym, a nie tak dawno prowadzący rozgrywki Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zakończył sezon 2019/20. Tym samym obowiązujące stały się tabele po rundzie jesiennej. Można więc pomału podsumować dokonania naszych młodych zawodników. Jako pierwsze do naszego podsumowania trafiają żaki.

W sezonie 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były cztery zespoły w kategorii żak. Dwie grupy występowały w żaku starszym (rocznik 2011) i dwie grupy w żaku młodszym (2012).

Oba zespoły żaków młodszych prowadził trener Radosław Falgier. Jego asystentem był Adrian Błaszak.

Drugi zespół żaków młodszych rywalizował w swojej grupie z Warta Śrem, Avią Kamionki i Lotnikiem Poznań. W sumie poloniści rozegrali dwanaście punktów w których zdobyli 24 punkty. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw i cztery porażki. Pozwoliło to zając polonistom drugą lokatę w tabeli. Bilans bramkowy młodych polonistów to 27-17.

Pierwszy zespół żaków młodszych w swojej grupie rywalizował z Avią II Kamionki, Talentem Poznań i UKS II Śrem. Poloniści wygrali dziesięć spotkań oraz zanotowali dwa remisy i z dorobkiem 32 punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Bilans bramkowy naszego zespołu to 38-11.

Łącznie drużyna liczy blisko 30 zawodników, którzy uczestniczą w treningach w dwóch grupach. Każdy zawodnik w tygodniu bierze udział w 3 jednostkach treningowych oraz regularnie uczestniczy w turniejach.

Bardzo cieszy zapał młodych zawodników do gry. Zaangażowanie, uśmiech na twarzy, determinacja i chęć rozwoju to cechy, którymi należy opisywać młodych Polonistów.

Przed nimi mnóstwo pracy i zabawy, dzięki której będą rozwijać w kolejnych miesiącach stając się coraz lepszymi zawodnikami i kolegami.

Z kolei dwa zespoły żaków starszych prowadził duet trenerski Grzegorz Burchacki – Luis Henriquez.

Drugi zespół żaków starszych którego trenerem jest zawodnik pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa Luis Henriquez rywalizował w czwartej grupie poznańskiej żaków F1. Rywalami młodych polonistów były takie zespoły jak Warta Śrem, Avia Kamionki i UKS Śrem. Poloniści w sumie w dwunastu meczach zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. Bilans bramkowy zespołu to 13-32.

Trenerem pierwszego zespołu żaków starszych jest były zawodnik Polonii Grzegorz Burchacki. Jego podopieczni w swojej grupie rywalizowali z Kotwicą Kórnik, UKS II Śrem i Avia II Kamionki. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie dwanaście swoich spotkań i z kompletem punktów wygrywając swoją grupę. Poloniści mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramkowy który wynosi 73:3.

Warto tutaj podkreślić też że 28 września żakom udało się wyjechać na Międzynarodowy Turniej do Frankfurtu nad Menem U9 Hyundai Kids Cup 2019 .  Był to pierwszy zagraniczny turniej Naszych adeptów.  Mieli możliwość zmierzyć się z takim przeciwnikiem jak Bayern Munchen.  Na turnieju zagrała również drużyna Manchester City , AC Parma, FC Porto i inni. Po 2 dniowych zmaganiach drużyna Polonii Środa awansowała do ligi mistrzów Brown Group gdzie zajęła ostatecznie 3 miejsce. Z Frankurtu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i jeszcze bardziej zmotywowani do ciężkiej pracy.

W sumie w kategorii żaka w Polonii Środa trenuje 64 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

 • 10.06.2020

  Adam Borucki zostaje w Polonii Środa

  Kolejne świetne wiadomości płyną dziś od rana. Adam Borucki przedłużył kontrakt z naszym klubem i zostaje w Polonii Środa na kolejny rok. To będzie już szósty sezon Adama w Środzie Wlkp.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.