OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

06.11.2018

Komplet punktów z Oranje (2004)

W niedzielne przedpołudnie na boisku treningowym przy ul Sportowej 12 w Środzie Wlkp., doszło do rewanżowego spotkania w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej trampkarza starszego w którym poloniści podejmowali Oranje Konin. Rewanżowe, gdyż w Koninie mecz zakończył się remisem 1:1 i choć wtedy był to sprawiedliwy wynik, w niedzielę średzcy piłkarze grali tylko o komplet punktów.

Dość szybko jednak średzcy wychowankowie dostali zimny prysznic bo już w 4 minusie, goście objęli prowadzenie po błędach naszej defensywy. Długo jednak nie było trzeba czekać bo zaledwie dwie minuty później poloniści za sprawą Wojtka Pinczaka, doprowadzili do remisu.

Przewaga Polonii była na tyle widoczna, że kolejna bramka była kwestią czasu, choć przyjezdni dobrze się bronili i druga bramka dla średzkich zawodników padła dopiero w 32 minucie.

Po dobrze wykonanym rzucie rożnym, piłkę do bramki głową skierował Robert Rubach.

Na przerwę poloniści schodzili z przewagą tylko jednej bramki. Nie był to satysfakcjonujący wynik, choć boisko tego dnia było bardzo wymagające, a do tego także skutecznie grająca drużyna z Konina, więc trzeba było szanować te wynik.

 

Po zmianie stron bardzo szybko wynik meczu został podniesiony na 3:1, po przerzuceniu piłki przez Jakuba Szymczaka do Sebastiana Wajszczuka, a ten z bliskiej odległości strzałem w kierunku długiego słupka, nie dał szans bramkarzowi.

W 52 minucie za to strzałem z ok 25 metrów, popisał się Robert Rubach. Poloniści po odbiorze piłki na połowie boiska, kilkoma podaniami przenieśli się na wspomnianą odległość z której nieatakowany Robert Rubach, posłał piłkę w samo okienko bramki i Polonia prowadziła już 4:1 z Oranje Konin.

Kropkę nad „i” postawił Nikodem Dymski, który w 66 minucie po dośrodkowaniu pokonał bramkarza z odległości 5 metrów. Tym samym Polonia zdobyła piątą bramkę w tym meczu i nic nie było już w stanie wyrwać pewnego zwycięstwa w tym spotkaniu.

 

Poloniści w 13 kolejkach, porażki doznali zaledwie dwa razy, podobnie jak remisy. Od trzeciej kolejki spotkań, poloniści nie przegrali meczu, a ostatni podział punktów nastąpił 17 września z UKS FA Ostrów Wlkp. w którym na boisku w Środzie, był remis 2:2. Był to ostatni mecz pierwszej rundy i jak na to wskazują wyniki, w rundzie rewanżowej jeszcze nikt młodym polonistom nie odebrał punktów! Oby ta dobra passa, trwała co najmniej do następnego, a jednocześnie ostatniego meczu o ligowe punkty w tym roku, kiedy to Polonia będzie podejmowana właśnie przez UKS FA Ostrów Wlkp. Ten mecz już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Ostrowie.

 

Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Szymczak, W. Stępień. W. Rubach, K. Baranowski, S. Wajszczuk, N. Dymski, W. Pinczak, M. Kluska, Sz. Ratajczak, A. Krotofil, J. Lammel, P. Wyparło.

 

Zdjęcia z tego meczu można obejrzeć tutaj.

 

Bramki z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.