OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

20.03.2020

K. Kapuściński: Zawodnicy trenują indywidualnie

Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim. W wywiadzie nasz szkoleniowiec mówi o trudnej sytuacji w jakiej znalazło się środowisko piłkarskie, a także opowiada co w tym trudnym czasie robią jego podopieczni.

Panie trenerze nastał dla nas zupełnie nowy czas. Chyba nikt z nas nie miał do czynienia wcześniej z taką sytuacją?

Nasze życie obróciło się w krótkim czasie do góry nogami. Chyba nikt z nas nie wyobrażą sobie życia bez piłki. Ale w tym trudnym okresie jest to dla nas wszystkich sprawdzian z odpowiedzialności. Bo przecież wszyscy wiemy że zdrowie jest najważniejsze. W jednym krótkim czasie świat się zatrzymał. Każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: czy w życie w ciągłym pędzie i w ogromnym stresie to jest to o co nam chodzi? Cytując Jana Pawła II:  „z rzeczy najmniej ważnych piłka jest najważniejsza” ale w obecnej sytuacji to zdrowie jest najważniejsze. Piłka schodzi na drugi plan. Cała społeczność piłkarska chyba nigdy nie miała do czynienia z takim problemem. Widać gołym okiem że sytuacja jest bardzo poważna.

Jak taka przerwa może wpłynąć na formę zawodników?

Pierwszy mecz pokazał że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Młodzi zawodnicy w krótkim czasie zrobili znaczny progres. Po meczu z Mieszkiem w naszych szeregach zapanował duży optymizm. Nie mogliśmy doczekać się następnego meczu. Niestety z powodu epidemii musieliśmy na moment się zatrzymać. Mam nadzieję że zawodnicy są świadomi i tą przerwę nawet w warunkach domowych spędzają aktywnie.

Co teraz robią nasi piłkarze? Dostali jakieś rozpiski? Trenują indywidulanie?

Tak zawodnicy już od samego początku dostali rozpiski indywidulane. Był to trening funkcjonalny do wykonania tylko i wyłącznie w domu. Od wtorku 17 marca zawodnicy dostali też rozpiski na treningi biegowe oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po skończonym okresie przygotowawczym zawodnicy mieli badania parametrów ciała. Na pewno gdy wrócimy do zajęć takie badania będą powtórzone. Wówczas będziemy mieli odpowiedź jaką pracę zawodnicy wykonali w tym okresie. Najważniejsze aby zawodnicy w zdrowiu wrócili do swoich obowiązków. Mamy na tyle świadomą drużynę że ten trudny czas szybko uda się nadrobić.

Trochę tak hipotetycznie… damy radę dokończyć ten sezon?

Zdania są podzielone i różne są teorie. Ja uważam że szanse na dokończenie sezonu to 50%.

Jeśli nie to jakie rozwiązanie Pana zdaniem było by najsprawiedliwsze? Utrzymanie obecnych pozycji, anulowanie całkowite sezonu?

Każde rozwiązanie będzie krzywdzące dla różnych klubów. Niektórzy by chcieli żaby sezon się skończył a niektórzy chcieli by grać dalej. Kluby w przerwie zimowej mocno się wzmocniły i poniosły duże koszta z tym związane.

Są też plusy tej sytuacji… przy tej liczbie kontuzjowanych jaką miał nasz zespół część z nich nim wrócimy do gry zdąży wrócić do pełni zdrowia.

Ja bym wolał tak na to nie patrzeć. W miejsce kontuzjowanych wprowadziliśmy nowych młodych zawodników którzy z powodzeniem zastąpili tych którzy grać nie mogli. Oczywiście każdy trener chce mieć do dyspozycji jak największą ilość zdrowych zawodników. W obecnej sytuacji najbardziej zależy nam żeby wznowić rozgrywki i bezpiecznie grać.

Nie obawia się Pan że z kolei jak wrócimy do grania to będzie to granie co trzy dni… jak zawodnicy z niższych lig będą w stanie znieść takie obciążenia?

Nie, nie obawiam się. Po to ciężko trenowaliśmy zimą żeby być przygotowany, na granie meczy co trzy dni. Myślę że każdy zawodnik najbardziej lubi grać w piłkę i chłopacy będą gotowi do gry.

Najnowsze aktualności

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.