OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

20.03.2020

K. Kapuściński: Zawodnicy trenują indywidualnie

Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim. W wywiadzie nasz szkoleniowiec mówi o trudnej sytuacji w jakiej znalazło się środowisko piłkarskie, a także opowiada co w tym trudnym czasie robią jego podopieczni.

Panie trenerze nastał dla nas zupełnie nowy czas. Chyba nikt z nas nie miał do czynienia wcześniej z taką sytuacją?

Nasze życie obróciło się w krótkim czasie do góry nogami. Chyba nikt z nas nie wyobrażą sobie życia bez piłki. Ale w tym trudnym okresie jest to dla nas wszystkich sprawdzian z odpowiedzialności. Bo przecież wszyscy wiemy że zdrowie jest najważniejsze. W jednym krótkim czasie świat się zatrzymał. Każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: czy w życie w ciągłym pędzie i w ogromnym stresie to jest to o co nam chodzi? Cytując Jana Pawła II:  „z rzeczy najmniej ważnych piłka jest najważniejsza” ale w obecnej sytuacji to zdrowie jest najważniejsze. Piłka schodzi na drugi plan. Cała społeczność piłkarska chyba nigdy nie miała do czynienia z takim problemem. Widać gołym okiem że sytuacja jest bardzo poważna.

Jak taka przerwa może wpłynąć na formę zawodników?

Pierwszy mecz pokazał że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Młodzi zawodnicy w krótkim czasie zrobili znaczny progres. Po meczu z Mieszkiem w naszych szeregach zapanował duży optymizm. Nie mogliśmy doczekać się następnego meczu. Niestety z powodu epidemii musieliśmy na moment się zatrzymać. Mam nadzieję że zawodnicy są świadomi i tą przerwę nawet w warunkach domowych spędzają aktywnie.

Co teraz robią nasi piłkarze? Dostali jakieś rozpiski? Trenują indywidulanie?

Tak zawodnicy już od samego początku dostali rozpiski indywidulane. Był to trening funkcjonalny do wykonania tylko i wyłącznie w domu. Od wtorku 17 marca zawodnicy dostali też rozpiski na treningi biegowe oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po skończonym okresie przygotowawczym zawodnicy mieli badania parametrów ciała. Na pewno gdy wrócimy do zajęć takie badania będą powtórzone. Wówczas będziemy mieli odpowiedź jaką pracę zawodnicy wykonali w tym okresie. Najważniejsze aby zawodnicy w zdrowiu wrócili do swoich obowiązków. Mamy na tyle świadomą drużynę że ten trudny czas szybko uda się nadrobić.

Trochę tak hipotetycznie… damy radę dokończyć ten sezon?

Zdania są podzielone i różne są teorie. Ja uważam że szanse na dokończenie sezonu to 50%.

Jeśli nie to jakie rozwiązanie Pana zdaniem było by najsprawiedliwsze? Utrzymanie obecnych pozycji, anulowanie całkowite sezonu?

Każde rozwiązanie będzie krzywdzące dla różnych klubów. Niektórzy by chcieli żaby sezon się skończył a niektórzy chcieli by grać dalej. Kluby w przerwie zimowej mocno się wzmocniły i poniosły duże koszta z tym związane.

Są też plusy tej sytuacji… przy tej liczbie kontuzjowanych jaką miał nasz zespół część z nich nim wrócimy do gry zdąży wrócić do pełni zdrowia.

Ja bym wolał tak na to nie patrzeć. W miejsce kontuzjowanych wprowadziliśmy nowych młodych zawodników którzy z powodzeniem zastąpili tych którzy grać nie mogli. Oczywiście każdy trener chce mieć do dyspozycji jak największą ilość zdrowych zawodników. W obecnej sytuacji najbardziej zależy nam żeby wznowić rozgrywki i bezpiecznie grać.

Nie obawia się Pan że z kolei jak wrócimy do grania to będzie to granie co trzy dni… jak zawodnicy z niższych lig będą w stanie znieść takie obciążenia?

Nie, nie obawiam się. Po to ciężko trenowaliśmy zimą żeby być przygotowany, na granie meczy co trzy dni. Myślę że każdy zawodnik najbardziej lubi grać w piłkę i chłopacy będą gotowi do gry.

Najnowsze aktualności

 • 03.04.2020

  Sz. Zgarda: Obecna sytuacja zaskoczyła wszystkich

  Przy okazji przerwy w rozgrywkach znaleźliśmy chwilę czasu żeby porozmawiać z zawodnikiem Polonii Środa Szymonem Zgardą. Zapytaliśmy go jak nasi piłkarze radzą sobie z obecną sytuacją i jak trenują. Zapraszamy do lektury.

 • 27.03.2020

  Tabela wszechczasów

  Tabela wszechczasów obejmuje wszystkie dziewięć sezonów od awansu Polonii do trzeciej ligi.

 • 13.03.2020

  Kadra kobiet na rundę wiosenną

  W tym tygodniu miały wystartować rozgrywki rundy wiosennej I ligi kobiet. Niestety także one nie wystartują. Jednak nasz zespół przygotowywał się tak jak by wszystko miało być zgodnie z planem. Dlatego już dziś możemy wam zaprezentować kadrę zespołu seniorek która będzie nas reprezentować wiosną na boiskach pierwszoligowych.

 • 12.03.2020

  III liga zawieszona na dwa tygodnie

  W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i rozprzestrzeniającym się Koronawirusem rozgrywki III ligi w naszej grupie zostały zawieszone na dwa tygodnie czyli do 29 marca. Taką decyzję podjął dziś Polski Związek Piłki Nożnej.

 • 11.03.2020

  TRENINGI WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA!

  W związku z decyzją władz państwowych o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych Zarząd KS Polonia Środa Wielkopolska podjął decyzje o wstrzymaniu  Z DNIEM DZISIEJSZYM  (11 marca 2020) wszelkich zajęć sportowych, treningów, meczów, sparingów, spotkań na czas DO ODWOŁANIA 

 • 11.03.2020

  Zwycięski sparing rezerw

  W niedzielę 8 marca,  w ostatnim sparingu przed ligą , druga drużyna rozegrała  sparing z Heliosem Czempiń. Z tej rywalizacji wyszła  zwycięsko, utrzymując inicjatywę przez całe spotkanie.

 • 10.03.2020

  Małe derby z Górnikiem

  W sobotę 14 marca piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwszy w 2020 roku oficjalny mecz o stawkę przed własną publicznością. Będzie to spotkanie 19 kolejki III ligi grupy drugiej a podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego podejmować będą Górnika Konin.

 • 10.03.2020

  Poloniści na turnieju SBG Cup (2006)

  W dniach od 6 do 8 marca trampkarze młodsi naszego klubu wzięli udział w Ogólnopolskim  turnieju SBG CUP w Jarocinie. Wszystkie spotkania rozgrywane były na boiskach ze sztuczną nawierzchnią oraz boisku naturalnym. Jeden mecz trwał 27 minut. Poloniści zostali przydzieleni do grupy A gdzie rywalizowali z takimi zespołami jak: Kadra Warmińsko – Mazurska, Prosna Kalisz, GOS Koźmin Wlkp. SPN Szamotuły, Jarota Jarocin oraz zespół z Ukrainy – Lokomotiv Kijów. W grupie B znalazły się: Gorzowskie Centrum Piłkarskie, AMF Szczecin, Salos Szczecin, Ursus Warszawa, Lokomotiv II Kijów, Football Academy Warszawa, AP Szczecinek. W piątek i sobotę rywalizacja trwała się w grupach, gdzie każdy grał z każdym. W niedzielę natomiast odbyły się wszystkie play – off. Nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.