21.10.2012

Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa

W sobotę 20 października zespół juniorów młodszych wyjechał na kolejny mecz ligowy tym razem do Orzechowa. Tam Poloniści rozegrali spotkanie ze Spartą Sklejka Orzechowo, które wygrali w najmniejszym wymiarze 9:0, prowadząc do przerwy 6:0.

Spotkanie rozegrano przy bardzo słonecznej i ciepłej aurze. Od samego początku meczu aż do jego końca Polonia miła zdecydowaną przewagę. Mecz praktycznie ciągle odbywał się na połowie gospodarzy, którzy dzielnie się bronili przed kolejnymi atakami naszych zawodników. Już w 2 minucie piłkę na połowie rywala odzyskał Bartosz Nowak, który zagrał do Macieja Polodego, a nasz napastnik zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Chwilę później koronkowa akcja Polonii. Nasi zawodnicy rozegrali piłkę na jeden kontakt po między Malusiakiem, Grzelakiem i Polodym, który po długim pokonuje kolejny raz bramkarza z Orzechowa. Na 3:0 w 9 minucie podwyższa Karol Kaźmierczak, którzy wykańcza akcję Macieja Polodego z prawej strony boiska. W 15 minucie ponownie szybkie rozegranie piłki miedzy Maciejem Polodym i Karolem Kaźmierczakiem, który odgrywa do Macieja i nasz zawodnik po raz trzeci w dniu dzisiejszym wpisuje się na listę strzelców. W 20 minucie spotkania na uderzenia z dystansu decyduje się Szymon Grzelak, który mocnym strzałem umieszcza piłkę w bramce Orzechowa. W 25 minucie Marcin Malusiak zagrywa doskonałą prostopadłą piłkę do Karola Kaźmierczaka, któremu pozostaje tylko umieszczenie piłki w siatce gospodarzy obok interweniującego bramkarza. Do końca I połowy wynik meczy już się nie zmienia mimo wielu doskonałych sytuacji przeprowadzonych przez naszych juniorów. W jednych sytuacjach brakowało typowego szczęścia bowiem piłka dwukrotnie trafiała w słupek po uderzeniach Marcina Malusiak oraz Karola Kaźmierczaka, a w innych wykończenie akcji przez naszych zawodników zawodziło pod bramką rywala. Gospodarze tylko dwukrotnie próbowali swoich sił jednak ich uderzenia na bramkę Polonii, były zbyt słabe, które bez problemu wyłapywał Bartosz Kurasiak.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ta odsłona to już praktycznie tylko i wyłącznie obstrzał bramki Orzechowa. Tam jednak bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy, który niejednokrotnie w bardzo trudnych sytuacjach wychodził zwycięsko z opresji. U naszych zawodników było widać większe rozluźnienie, które doprowadzało właśnie do niewykorzystywanych sytuacji. W 48 minucie po rzucie rożnym Maciej Polody głową zdobywa kolejną bramkę po dograniu Marcina Malusiak. Chwilę później swoją trzecią a zarazem najładniejszą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Karol Kaźmierczak, lecz jego uderzenie z przewrotki trafiło w poprzeczkę. W 50 minucie spotkania trener Polonii Robert Halaburda  dokonuje aż sześciu zmian w swoim zespole. Z boiska schodzą: Grzegorz Filipiak, Karol Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierski, Jakub Kurasiński, Bartosz Nowak i Maciej Polody, a na placu gry pojawiają się zmiennicy: Klaudiusz Filipiak, Artur Kaczmarek, Jędrzej Loga, Mateusz Nyczak, Mateusz Stanisławski i Kacper Wartecki. Po tych zmianach szybko Polonia zdobywa kolejną bramkę w wykonaniu Klaudiusza Filipiaka, który wykorzystał prostopadłe zagranie od Szymona Grzelaka i w swoim pierwszym kontakcie z piłką umieścił ją w siatce gospodarzy. W 55 minucie na 9:0 ponownie po dośrodkowaniu Marcina Malusiaka z rzutu rożnego tym razem Szymon Grzelak ustala wynik meczu uderzeniem głową. Ostatnie 25 minut spotkania w wykonaniu Polonii jest przeciętne. Gra naszych zawodników  nie była zbyt dobra. Stwarzaliśmy sytuację lecz w doskonałych sytuacjach nie można było ich zamienić na kolejne bramki. Tym samym po upływie 80 minut wynik spotkania brzmiał 9:0 na korzyść Polonii.

A już za tydzień na boisko w Środzie Wlkp. zawita zespół Kotwicy Kórnik. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 28 października o godz. 11.00.