OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

22.05.2020

J. Kujawa: Rozegraliśmy sporo dobrych spotkań

Zapraszamy Was na rozmowę z wychowankiem naszego Klubu i podstawowym zawodnikiem pierwszego zespołu Jędrzejem Kujawą. Podczas rozmowy podsumowaliśmy miniony już sezon piłkarski, a także zapytaliśmy Jędrzeja o jego przyszłość piłkarską.

Jędrzej decyzją WZPN-u zakończono sezon 2019/2020 na boiskach trzeciej ligi. Jak go oceniasz w wykonaniu zespołu Polonii Środa?

Myślę, ze mimo wszystko to był dobry sezon dla naszego zespołu. Przed rozpoczęciem rozgrywek naszym celem było utrzymanie się w trzeciej lidze, a skończyliśmy sezon na dziewiątym miejscu. Gdyby był podział na grupę spadkowa i mistrzowską gralibyśmy z czołówką ligi mając pewne utrzymanie.

Było nas stać na wyższą lokatę?

Bylibyśmy może dwie lokaty wyżej, gdybyśmy nie stracili punktów w dwóch „wygranych” meczach. Mam tu na myśli nasze prowadzenie 2:0 do przerwy z Sokołem Kleczewem  (Polonia przegrała ten mecz 3:2)  w meczu na własnym boisku, czy straconą bramkę w ostatniej minucie w pojedynku z Jarotą Jarocin.

Polonia ma dość młody skład który zimą został jeszcze odmłodzony. Myślisz że to może być problem przegranych niektórych meczy?

Nie wiem czy to może być przyczyną. Faktem jest że mamy bardzo młoda drużynę i właśnie we wspomnianych dwóch meczach wydaje mi się ze zabrakło nam doświadczenia. Takiego trochę cwaniactwa żeby to prowadzenie dowieźć do końca meczu.

Które spotkanie z minionego sezonu w naszym wykonaniu uważasz za najlepsze?

Tych dobrych spotkań było naprawdę sporo. Nie we wszystkich udało się zgarnąć komplet punktów (rewanżowy mecz z Mieszkiem Gniezno, czy spotkanie pierwszej rundy z Jarotą Jarocin). W niektórych meczach nie zdobyliśmy nawet jednego punktu jak choćby mecze ze Świtem Szczecin czy  KKS-em Kalisz. Mimo że z gry w tych meczach trener myślę że mógł naprawdę być zadowolony. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i podpisuje się pod tym - takie myślenie jest niezbędne aby się rozwijać.

A jak oceniasz decyzję o zakończeniu rozgrywek przed czasem przez WZPN?

Nie chce komentować decyzji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie zakończenia rozgrywek. Jeżeli uznali to za najlepsze rozwiązanie, to nam piłkarzom nie pozostaje nic innego jak tylko zaakceptować tą decyzję. Ja osobiście, z piłkarskiego punktu widzenia ubolewam z tego powodu, bo pierwszy mecz o stawkę prawdopodobnie zagramy dopiero w połowie lipca, ale taka jest kolej rzeczy.

Została nam jeszcze walka w Wielkopolskim Pucharze Polski. Będziecie walczyć o obronę tego trofeum?                                                                                                                         

Sprawa w pucharze jest cały czas otwarta i zrobimy wszystko by obronić to trofeum. Lubimy te pucharowe przygody.

Zostaniesz w Polonii na kolejny sezon?

Z Polonią mam jeszcze rok obowiązującego kontraktu, także wszystko wskazuje na to że w nadchodzącym sezonie będę reprezentował barwy naszego Klubu.

Najnowsze aktualności

 • 06.07.2020

  Porażka rezerw z Budowlanymi

  W ramach przygotowań do nowego sezonu rezerwy  Polonii  rozegrały w sobotę 4 lipca  pierwszy sparing. Ich rywalem był bardzo doświadczony i ,,ograny ‘’ zespół Budowlanych Murzynowo przebywający w naszym mieście na obozie przygotowawczym, a na co dzień  występujący w klasie okręgowej lubuskiego ZPN.

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  W sobotę z Victorią Września

  W sobotę 4 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwszy tego lata mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwartoligowa Victoria Września. Spotkane zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.