13.02.2023

Grad goli w meczach trampkarzy (2009)

W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.

W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.

Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.

Z powodu ferii do Szamotuł na mecz z Wartą nasz zespół udał się w mocno okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników. Przez długi czas Poloniści dzielnie stawiali czoła rywalom, stwarzając sobie także kilka sytuacji bramkowych. Dysponujący dwoma jedenastkami Poznaniacy z biegiem czasu zyskiwali jednak przewagę, którą udokumentowali wieloma strzelonymi bramkami. Warto zauważyć, iż dziewięć z dwunastu bramek strzelili po 45. minucie gry.

Mimo wysokiego rezultatu mecz był wartościową lekcją dla zawodników i trenerów. Z pewnością najwięcej pracy wymaga współpraca zawodników w fazie bronienia

Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
Mecz sparingowy
8 lutego 2023, godz. 11:30 - Szamotuły
Warta Poznań 2010 12:1 (2:0, 8:1) Polonia Środa Wielkopolska
nieznany 12, 28, 46, 49, 50, 51, 53, 58, 64, 66, 69, 78 - Kamil Jankowiak 40

Polonia: Bartosz Kruk - Maksymilian Roszkiewicz (31 Karol Jaguś; 65 Kacper Kucharski), Stanisław Wieliński (41 Wiktor Rozwora), Jakub Sawuć, Mikołaj Rauhut, Miłosz Gauza (61 Stanisław Wieliński; 66 Miłosz Gauza) - Kacper Kucharski (54 Maksymilian Roszkiewicz), Antoni Łukaszewski, Filip Wojciechowski (49 Dmitrij Czerniajew), Wiktor Rozwora (31 Sebastian Grządzielewski; 65 Filip Wojciechowski) - Kamil Jankowiak (69 Sebastian Grządzielewski).
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

Grano 30+30+20 minut.

W sobotę na boisku w Zielnikach trenerzy mieli już do dyspozycji większość zawodników z kadry zespołu, co było widać na boisku. Poloniści mocno weszli w mecz i już w pierwszej akcji podanie Kamila Jankowiaka na bramkę zamienił Stanisław Korzeniewski. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 17. minuty, a skutecznym uderzeniem popisał się Nikodem Odwrot - ponownie asystował Kamil Jankowiak. W 25. minucie trzecią bramkę strzelił Kacper Kucharski, a asystował... znów Kamil Jankowiak. Sam Jankowiak strzelił czwartą i piątą bramkę, najpierw dobijając po uderzeniu Amelii Guzendy, a następnie wykorzystując podanie Nikodema Odwrota.

W drugiej tercji Polonia zmieniła ustawienie, a gra wyrównała się. Goście szybko strzelili gola, a przez większość czasu walka toczyła się w środku pola. W 53. minucie prowadzenie Polonistów podwyższył Stanisław Korzeniewski, a kolejną asystą popisał się Kamil Jankowiak.

W trzeciej tercji nastąpiła kolejna zmiana ustawienia i znów bardzo szybko bramkę strzelili zawodnicy Kani. Kolejne minuty należały już jednak do Polonii, która zdobyła jeszcze trzy gole. Najpierw bramkę po zagraniu Miłosza Gauzy strzelił Kamil Jankowiak, ósma bramka była autorstwa Amelii Guzendy, a podawał jej Filip Wojciechowski. Wynik meczu ustalił Mikołaj Rauhut, który popisał się doskonałym rajdem przez pół boiska.

Mecz nie był aż tak jednostronny jak wskazuje na to wynik - Poloniści znów mieli problemy w grze obronnej, która wymaga poprawy. Kilkukrotnie przed utratą gola zespół ratował Bartłomiej Wiczyński.

11 lutego 2023, godz. 11:00 - Zielniki
Polonia Środa Wielkopolska 9:2 (5:0, 6:1) Kania Gostyń
Stanisław Korzeniewski 1, 53, Nikodem Odwrot 17, Kacper Kucharski 25, Kamil Jankowiak 29, 30, 64, Amelia Guzenda 82, Mikołaj Rauhut 87 - Jakub Sawuć 36 (s), nieznany 61

Polonia (I tercja): Bartłomiej Wiczyński - Dawid Gołębiak, Jakub Sawuć, Mikołaj Rauhut - Kacper Kucharski, Antoni Łukaszewski, Filip Wojciechowski, Stanisław Korzeniewski - Amelia Guzenda, Nikodem Odwrot - Kamil Jankowiak.
Polonia (II tercja): Bartłomiej Wiczyński - Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Mikołaj Rauhut, Miłosz Gauza - Wiktor Rozwora (47 Jakub Smolarz), Antoni Łukaszewski - Kacper Kucharski (48 Karol Jaguś), Kamil Jankowiak, Stanisław Jaskólski - Stanisław Korzeniewski.
Polonia (III tercja): Bartłomiej Wiczyński - Dawid Gołębiak (80 Wiktor Rozwora), Jakub Sawuć (80 Stanisław Korzeniewski), Mikołaj Rauhut - Kacper Kucharski (80 Karol Jaguś), Filip Wojciechowski, Amelia Guzenda, Miłosz Gauza - Nikodem Odwrot - Antoni Łukaszewski (80 Jakub Smolarz), Kamil Jankowiak.

Grano 3x30 minut.