20.08.2012

Festiwal strzelecki młodzików w sparingu

W niedzielne przedpołudnie 19 sierpnia zespół młodzików udał się na kolejny mecz sparingowy. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pojechali do Błażejewka na mecz z zespołem AON Rembertów. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (4:0).

Mecz odbył się na głównej płycie boiska w Ośrodku Wypoczynkowym w Błażejewku przy bardzo dotkliwym upale. Jednak taka pogoda nie przeszkodziła Polonistom na rozegranie bardzo dobrego spotkania. Młodzikom Polonii praktycznie w tym meczu wszystko wychodziło, grali jak z nut, bardzo widowiskowo oraz skutecznie. Zespół przeciwny po spotkaniu bardzo chwalił naszą drużynę za doskonałą grę i stwierdził że taka nauka dla nich na pewno nie pójdzie w las. Od samego początku meczu nasi piłkarze przejęli inicjatywę, której nie oddali do zakończenia meczu. Poloniści grali bardzo szybko, składnie, wymieniali bardzo dużą ilość podań, a ich akcje skrzydłami zawsze bardzo zagrażały bramce zawodników z okolic Warszawy. Pierwsza bramka padła w 11 minucie gdy Bartosz Bartkowiak zagrał na prawą stronę boiska do Mateusza Wujka, który wbiegł w pole karne i zagrał przed bramkę do Macieja Chudego, który umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później rozegranie w środku Małolepszego do Bartkowiaka, który uderzył z 20 metrów i pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem. W 26 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Wujka zawodnik rywali zagrywa piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii. Pewnym egzekutorem okazuje się Bartosz Bartkowiak i Polonia prowadzi już 3:0. W 34 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartkowiaka zaskakuje tak bramkarza, że wrzuca sobie piłkę do bramki. Do przerwy wynik jest 4:0 dla Polonii.

W drugiej połowie na boisku pojawia się kilku nowych zawodników, którzy także prezentują się dzisiaj z dobrej strony. W 44 minucie przerzut Kacpra Grabowskiego do Wojtka Łuczaka w pole karne, który przyjmuje piłkę na klatkę obraca się z piłką i silnie uderza nie do obrony. W 60 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzegorza Małolepszego piłka trafia przed pole karne do Bartosza Bartkowiaka, który zagrywa w pole bramkowe, a tam Maciej Chudy z 2 metrów podwyższa na 6:0. Trzy minuty później ponownie po rzucie rożnym rozegranym w podobny sposób Bartosz Bartkowiak mocno uderza na bramkę, gdzie interweniuje bramkarz, lecz dobitka Marcela Graczyka trafia już do siatki. W 70 minucie wynik meczu na 8:0 ustala Wojciech Łuczak po kombinacyjnej akcji Grzegorza Małolepszego z Maciejem Chudym. Zawodnicy Rembertowa mieli także swoje szanse, lecz w tym meczu naprawdę dobrze grała defensywa Polonii oraz wszyscy bramkarze.

Cieszy nas tak dobra postawa młodzików i miejmy nadzieję iż w lidze wszystkie mecze będą w wykonaniu naszych graczy na tak wysokim poziomie.