02.06.2020
Dwudziestu piłkarzy Polonii ŚrodaDo 30 czerwca obowiązują kontrakty kilku piłkarzy z obecnego składu Polonii Środa. Ale to nie oznacza że w nowym sezonie w naszym zespole nie będzie miał kto grać. Aż dwudziestu piłkarzy którzy obecnie jest w kadrze Polonii Środa ma ważne z naszym klubem umowy i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.
Spośród tych dwudziestu graczy aż piętnastu już w minionym sezonie grało w naszym zespole i stanowiło o jego sile. Wśród najbardziej znanych nazwisk warto wymienić Jędrzeja Kujawę, Michała Górzyńskiego, Piotra Skrobosińskiego czy Kacpra Nowaka. Praktycznie na każdą pozycję w składzie Polonii Środa na nowy sezon znajdziemy wartościowych graczy.
Warto też dodać że zarząd naszego Klubu prowadzi rozmowy z pozostałymi graczami na temat ich ewentualnego pozostanie w Polonii. O wynikach tych rozmów będziemy informować na bieżąco. Nie można też wykluczyć że w szeregach Polonii pojawi się ktoś nowy. Ale o tym zdecydują letnie testy.
Kadra Polonii Środa:
Bramkarze: Sebastian Lorek, Mateusz Janczar, Miłosz Garstkiewicz, Łukasz Spychała
Obrońcy: Tomasz Ceglewski, Jacek Chraplak, Patryk Ostrowski, Filip Lesiński, Kacper Gołębiewski, Piotr Skrobosiński
Pomocnicy: Damian Słabikowski, Kacper Robaczyński, Jędrzej Kujawa, Bartosz Zgarda, Kacper Nowak, Krzysztof Kozłowski, Oskar Janoś, Patryk Miśkiewicz
Napastnicy: Jakub Draszczyk, Michał Górzyński
Najnowsze aktualności
-
17.03.2026
Derby Wielkopolski z Lechem Poznań
W sobotę 21 marca o godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach piłkarze Polonii Środa zmierzą się w meczu ligowym z rezerwami Lecha Poznań. Będzie to kolejne starcie dwóch drużyn, których spotkania od lat dostarczają kibicom ogromnych emocji i nigdy nie są zwykłym pojedynkiem o ligowe punkty. Rywalizacja Polonii z Lechem II Poznań to prawdziwe wielkopolskie derby, w których zawsze towarzyszy wysoka intensywność gry, walka do ostatniego gwizdka i dodatkowy smaczek wynikający z prestiżu, jaki niesie ze sobą wygrana nad lokalnym rywalem. Dodatkowo dla piłkarzy Polonii Środa może to być doskonała okazja żeby odbudować się po nieoczekiwanej porażce w poprzedniej kolejce z Wikędem Luzino.
-
16.03.2026
Akademia: Raport ligowy (14/15.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 14/15 marca 2026.
-
14.03.2026
Bolesna porażka w Swarzędzu
W drugim wiosennym meczu w piątej lidze drugi zespół Polonii Środa udał się do Swarzędza na spotkanie z tamtejszym Meblorzem. Poloniści mogli liczyć na spore wsparcie graczy z pierwszego zespołu co czyniło ich faworytem tego pojedynku.
-
14.03.2026
Pechowy piątek trzynastego
W trzeciej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa podejmowali Wikęd Luzino. Spotkanie pierwszy raz odbyło się w tym roku na Nowym Stadionie Średzkim dzięki czemu z wysokości trybun mogła je śledzić spora grupa kibiców.
-
13.03.2026
Akademia: Zapowiedź (14/15.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 14/15 marca 2026.
-
12.03.2026
Wyrwali punkt Lechowi (2013)
W meczu 2. kolejki 1. ligi wojewódzkiej D1, który rozgrywany był w środę, Polonia 2013 zremisowała 4:4 () z Lechem Poznań Niebieskimi. Nasz zespół przegrywał już nawet 0:3, a do 77. minuty 1:4. Poloniści jednak w ostatnich minutach potrafili odrobić straty, zdobywając trzy gole i wywalczyli jeden punkt. Bramki dla Polonii strzelali Leon Jacków - dwie, Ksawery Siejak oraz Sebastian Ciszewicz.
-
12.03.2026
Inauguracja na piątkę (2009)
W meczu 1. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo 5:0 z AP Oborniki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Staszak - dwie, Michał Deręgowski, Bartosz Szczepaniak oraz Stanisław Korzeniewski.
-
12.03.2026
Akademia: Raport ligowy (11.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniu 11 marca 2026.






















































