OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

11.08.2020

Drugie miejsce w Racocie (2006)

W niedzielę 9 sierpnia zawodnicy z rocznika 2006 naszego klubu wzięli udział w turnieju w Racocie o Złotą Podkowę. W zawodach wystartowało 13 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy a wszystkie spotkania rozgrywane były równocześnie na trzech dobrze przygotowanych boiskach trawiastych.

Poloniści zagrali w grupie trzeciej, gdzie było wyjątkowo 5 drużyn: Obra Kościan, FAFP Złotów II, GOS Koźmin, SF Luboń. Tutaj spotkania trwały 1x15 minut natomiast w pozostałych grupach 1x20 minut. W tej fazie turnieju nasz zespół zremisował z Obrą 1-1, wygrał z SF Luboń 2-0 oraz z GOS Koźmin 2-0 a w ostatnim spotkaniu pokonał FAFP Złotów II również 2-0. Po rozgrywkach w grupach nastąpił podział na kolejne trzy grupy. Poloniści awansowali do tej najlepszej nazwanej Ligą Mistrzów. Tutaj ponownie spotkali się z zespołem Obry Kościan, gdzie kolejny raz mecz zakończył się remisem  0-0. Kolejnym rywalem naszego zespołu była Korona Wschowa – tutaj również poloniści w końcowej fazie meczu osiągnęli swój cel wygrywając 1-0. W ostatnim chyba najlepszym meczu na tym turnieju z gospodarzem – PKS Racot poloniści wygrali 1-0, choć wynik powinien być znacznie wyższy, ale zabrakło skuteczności. Ostatecznie Polonia zdobyła srebrną Podkowę Racotu ustępując zespołowi z Kościana o jedną bramkę zdobytą więcej. Bilans może cieszyć: na 7 spotkań rozegranych (łącznie 105 minut) poloniści wygrali 5 a dwukrotnie podzielili się punktami w meczu z Obrą Kościan. Warto zaznaczyć, że zespół zdobył 9 bramek a stracił tylko 1. Organizatorom należą się podziękowania za sprawne i szybkie poprowadzenie tych zawodów. W tym dniu zawodnicy musieli stawić czoła tropikalnym warunkom a należy dodać, że poloniści cały tydzień pracowali na własnych obiektach podczas obozu dochodzeniowego a ten turniej był idealnym podsumowaniem ich ciężkiej pracy. Brawa dla zawodników za zaangażowanie i wolę walki – zespół pomimo krótkiego czasu gry każdego spotkania  zdołał realizować postawione cele.

Klasyfikacja końcowa:

1. Obra Kościan

2. Polonia Środa

3. Korona Wschowa

4. PKS Racot

5. Warta Pyzdry

6. Rawia Rawicz

7. FAFP Złotów I

8. FAFP Złotów II

9. GOS Koźmin Wlkp.

10. AP Szczyt

11. Tur 1921 Turek

12. Szkoła Futbolu Luboń

13. APR Kościan

Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, D. Kaczmarek, J. Płonka, K. Bartkowiak, P. Hładyszewski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Kruk, O. Banaszak, J. Wójkiewicz, R. Kozica, Sz. Rauhut, J. Wawroski, K. Manicki, A. Szamajda, J. Łoda, J. Zaganiaczyk, K. Bartkowiak.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.