11.06.2019

Dobre spotkanie z Olimpem (2006)

Czwarte zwycięstwo z rzędu zainkasowali Młodzicy w niedzielne południe. Przeciwnikiem średzian był zespół Olimpu Poznań. Ze względu na bliską pozycję w tabeli mecz był bardzo emocjonujący do ostatniej minuty spotkania.

Poloniści i tym razem potwierdzili sumienną pracę na treningach na których kluczowym elementem było zapobieganie i neutralizowanie długich podań za linie naszej obrony. Dobra gra w defensywie i wysoka forma bramkarza Muczke pozwoliła nam zachować czyste konto.

Do siatki przeciwników jeszcze w pierwszej połowie trafił wracający bo kontuzji Wawrocki wykonując precyzyjny strzał zza pola karnego tuż obok lewego słupka bramki. Wynik spotkania kilkukrotnie mogliśmy podwyższyć jednak zazwyczaj lepsi okazywali się obrońcy z Poznania lub bramkarz przeciwników. Po dłuższej przerwie w grze swoje pierwsze minuty w tym meczu zanotowali również Wichłacz oraz Skrobich. Mecz był bardzo dobrą lekcją. Przed nami dwa ostatnie mecze tego sezonu. We wtorek 11.06 zmierzymy się z liderem rozgrywek -Piast Kobylnica a w sobotę zakończymy rywalizację meczem z Wiara Lecha.

Polonia wystąpiła w składzie: Muczke, Pieszke, Bartkowiak , MielcArek, Grzelczak, Skrobich , Wichlacz, Dziamski, Zaganiaczyk, Bartkowiak, Wawrocki, Kozica

• 19.03.2024

Zwycięstwo w sparingu z LPFA (2013)

W sobotę Polonia Środa 2013 na własnym boisku w ramach gry kontrolnej podejmowała zespół Lech Poznań Football Academy Grupa Złota. W 80-minutowym meczu lepsi okazali się Poloniści, którzy wbili rywalom jedenaście bramek.

Unia minimalnie lepsza w sparingu (2012)

W sobotnim meczu sparingowym zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012 II) przegrał 1:2 (1:1) z Unią Swarzędz. Na boisku długo utrzymywał się remis, ale gospodarze na dwie minuty przed końcem strzelili gola na wagę zwycięstwa. Bramkę dla Polonistów strzelił Jakub Jacków.

• 18.03.2024

Pogrom w Pleszewie (2012)

Świetny start rozgrywek ligi wojewódzkiej zaliczyli młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Nasz zespół na wyjeździe pokonał Stal Pleszew aż 11:0 (3:0), a na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Hat trick padł łupem Jeremiego Sójki i Kacpra Chojnackiego, dwie bramki strzelili Franciszek Ratajczak oraz Oskar Limański, a jedną Bartłomiej Krajewski.

Drugie miejsce w turnieju DoItPlay (2009)

Polonia 2009 weekend spędziła w Ustroniu Morskim, gdzie wzięła udział w turnieju piłkarskim DoItPlay. Nasz zespół rozpoczął turniej od dwóch remisów, ale później wygrał wszystkie mecze, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca, dwa punkty za Żakami Szczecin.

Ważne zwycięstwo na początek (2010)

Bardzo udanie zmagania w lidze profesjonalnej rozpoczęli trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Marcina Łopusińskiego oraz Marcina Grabowskiego w Budzisławiu Kościelnym wygrali 4:2 (2:2) z SMS AP Reissa Ślesin, czyli zwycięzcą rozgrywek grupy południowej w rundzie jesiennej. Wynik meczu otworzył Franciszek Klaczyński, a później trzy bramki strzelił Kamil Jankowiak.

Porażka na początek (2008)

Nieudanie rundę wiosenną rozpoczęli Poloniści z rocznika 2008 rywalizujący w lidze profesjonalnej B1. W wyjazdowym meczu z KKS-em 1925 Kalisz nasza drużyna przegrała 1:4 (0:1), a jedyną bramkę dla Polonii strzelił wracający do klubu po ponad czterech latach Piotr Kamiński.

Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.03.2024)

Trzy mecze ligowe rozegrały w miniony weekend zespoły akademii. Jako pierwsi do gry przystąpili juniorzy młodsi z rocznika 2008. Poloniści przegrali na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz 1:4, a jedyną bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Piotr Kamiński. W niedzielę pierwszy mecz ligi profesjonalnej rozegrała Polonia 2010. Na boisku w Budzisławiu Kościelnym nasz zespół wygrał 4:2, a hat tricka zdobył Kamil Jankowiak. W Pleszewie natomiast Polonia 2012 wygrała aż 11:0 ze Stalą Pleszew. Łupem strzeleckim podzieliło się pięciu zawodników, a dwóch z nich skompletowało hat tricka - Jeremi Sójka oraz Kacper Chojnacki.

• 15.03.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.03.2024)

Powoli po przerwie zimowej rozkręcają się rozgrywki ligowe. W nadchodzący ten weekend trzy nasze drużyny zagrają swoje inauguracyjne mecze w rundzie wiosennej. W sobotę Polonia 2008 zagra z KKS-em 1925 Kalisz 2007, a więc na początek szykuje się hitowe starcie, gdyż jesienią oba zespoły zajęły dwa pierwsze miejsca.

W niedzielę debiut w lidze profesjonalnej zaliczy Polonia 2010, która zmierzy się na wyjeździe z SMS AP Reissa Ślesin, zaś Polonia 2012 w 1. kolejce ligi wojewódzkiej D2 zagra w Pleszewie ze Stalą.