OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

27.06.2020

Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

Oto jego treść:

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

Uzasadnienie:

Od wielu lat społeczność Klubu Sportowego wnosiła o budowę Nowego, typowo piłkarskiego Stadionu w Środzie Wielkopolskiej. Ponad dziesięć lat temu Zarząd KS Polonia przedstawił władzom Miasta oraz mieszkańcom koncepcje budowy kompleksu POLONIA ARENA. Projekt ten spotkał się z szeroką aprobatą społeczności średzkiej ale nie został zrealizowany ze względu na wysokie koszty inwestycji. Kilka lat później Burmistrz Wojciech Ziętkowski przedstawił  Zarządowi naszego klubu propozycję sprzedaży terenu boiska treningowego pod działalność gospodarczą przy jednoczesnym zakupie terenu od Pfeifer und Langen pod budowę Nowego Stadionu. Zarząd  KS Polonia  poparł tą koncepcję ze względu na możliwość dzięki takiej zamianie/sprzedaży wygenerowania zysku w wysokości kilku milionów złotych. Te transakcje stanowiły impuls do budowy Nowego Stadionu. Inwestycja ta faktycznie rozpoczęła się w pierwszej połowie 2016 roku i wszyscy liczyliśmy iż w 2019 roku, na 100-lecie Polonii Środa Nowy Stadion zostanie uruchomiony. W tym momencie mija już ponad 4 lata , wykonane zostały już najważniejsze i najbardziej kosztowne prace. Na przykładzie Środy Wielkopolskiej także inne samorządy w Wielkopolsce rozpoczęły budowy Nowych Stadionów. Takie budowy toczą się na przykład w Krotoszynie i Śremie. Przewidywane uruchomienia obu obiektów to jesień tego ( Śrem) i wiosna przyszłego roku  ( Krotoszyn). Warto zaznaczyć, że obecnie w Polonii Środa Wielkopolska piłkę nożną uprawia na co dzień około 500 osób, kilkuletnie przedszkolaki, uczniowie i uczennice szkół podstawowych i średnich z całego Powiatu Średzkiego a prawdziwą wizytówką Miasta Środa Wielkopolska i Powiatu Średzkiego są seniorki grające w I lidze kobiet, rywalizujące w tej lidze  z klubami np. z Olsztyna, Rzeszowa, Radomia, Łodzi , Piaseczna czy wielu innych miast z całego kraju . W sierpniu tego roku seniorzy Polonii rozpoczną dziesiąty z rzędu sezon na poziomie 3 ligi, a rywalami naszego zespołu w tym sezonie będą np. kluby z Kołobrzegu, Szczecina, Koszalina, Gdyni, Torunia, Starogardu Gdańskiego wymieniając tylko te najodleglejsze miasta. Nasz klub naprawdę godnie reprezentuje naszą społeczność a ukończenie Budowy Stadionu pozwoli piłkarzom, kibicom , przyjeżdżającym do nas gościom przedstawić Nasze Miasto i Nasz Powiat jako prężny , skuteczny, rozwojowy Samorząd. 

Podsumowując Walne Zgromadzenie członków KS Polonia apeluje o ukończenie budowy Nowego Stadionu Średzkiego w możliwie najszybszym terminie czyli nie później niż do lata 2021 roku.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.