07.05.2024

Zwycięstwo z Przemysławem (2013)

Po dwóch porażkach przełamali się orlicy starsi Polonii (rocznik 2013), którzy rywalizują w rozgrywkach 1. ligi okręgowej młodzików młodszych. Nasz zespół na własnym boisku wygrał 4:0 (0:0) z Przemysławem Poznań i zajmuje obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli.

Od początku spotkania Poloniści chcieli narzucić swój styl gry, co udało się naszemu zespołowi. Przeciwnik praktycznie nie przekraczał połowy boiska i nie tworzył sobie sytuacji bramkowych. Polonia utrzymywała się długo przy piłce, tworząc sytuacje bramkowe, ale piłka kilka razy obiła słupek i poprzeczkę bramki rywali. Do przerwy gole nie padły.

Druga połowa to jeszcze większa przewaga Polonistów, którzy chcieli zdobyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Pierwsza bramka padła w 46. minucie, a jej strzelcem Oliwier Wiczyński. 52. minuta to bramka Krystiana Kasprzaka, który pewnie wykorzystał podanie Jakuba Przybyłka. Dziesięć minut później było już 3:0, a zdobywcą bramki Jakub Przybyłek. W 78. minucie padła ostatnia bramka w tym meczu, a jej strzelcem był bramkarz Brajan Ostański. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii 4:0.

Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
5 maja 2024, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 4:0 (0:0) Przemysław Poznań
Oliwier Wiczyński 46, Krystian Kasprzak 52, Jakub Przybyłek 62, Brajan Ostański 78

Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 3. Mikołaj Kaczałka, 8. Jakub Przybyłek, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 15. Kacper Fiołka, 19. Jakub Kanoniczak, 29. Kacper Woźniak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 7. Adrian Szkudlarek, 14. Maksymilian Małecki, 18. Gabriel Lipiński, 21. Stanisław Majchrzak, 47. Antoni Rogowski. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.