02.05.2023

Zwycięstwo w Trzemesznie (2011)

Dwa mecze ligowe rozegrali w weekend młodzicy młodsi Polonii. W sobotę rywalizujący w II lidze okręgowej zespół po dobrym meczu zremisował 1:1 (0:0) z LPFA/Wełną Skoki. W niedzielę pierwsza drużyna pokonała na wyjeździe 4:1 (2:1) MKS Trzemeszno.

Weekendowe zmagania rozpoczęły się mece II ligi okręgowej, w którym Poloniści zmierzyli się z LPFA/Wełną Skoki. Rywal od samego początku postawił wysoko poprzeczkę, a sam mecz był przyjemnym do oglądania widowiskiem. ba zespoły cechowała wysoka kultura gry. Pierwsza połowa mimo sytuacji z dwóch stron kończy się bezbramkowym remisem. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, lecz zaczęły padać bramki, a rozpoczęła Polonia. Gola dla naszego zespołu zdobył ja Kuba Kucharski. Gospodarze odpowiedzieli na sześć minut przed końcem meczu, wykorzystując brak asekuracji z naszej strony i oba zespoły podzieliły się punktami.

Polonia - młodzik młodszy D2 (2011)
II liga okręgowa D2 - grupa 1
29 kwietnia 2023, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 1:1 (0:0) LPFA Poznań/Wełna Skoki
Kuba Kucharski 37 - Adam Wawrzyniak 54

Polonia: Mykhailo Bakulin - Marcel Łuczak, Krzysztof Kaźmierczak, Jędrzej Słomczynski, Stanisław Gorgolewski, Antoni Kaus, Adam Peiner, Kuba Kucharski, Ksawery Duchała, Mateusz Kurka, Hubert Kurka, Jakub Ciesielski, Pawlaczyk.
trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.

W niedzielę pierwszy zespół udał się do Trzemeszna na mecz z miejscowym MKS-em. Cała pierwsza połowa to bardzo rwana gra. Poloniści dostosowali się do warunków panujących na boisku, nie wykorzystując swoich atutów i szybko pozbywając się piłki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Trzemeszna, ale szybko odpowiedział Janek Marciniak, dwoma trafieniami dając prowadzenie Poloni 2:1. Druga połowa to zupełnie inna gra Polonistów, którzy zaczęli grać w piłkę. Szybka, kombinacyjna i przyjemna dla oka pozwoliła na zdobycie kolejnych dwóch goli, których autorami byli Julka Wawroska i Piotrek Nowaczyk, a Polonia ostatecznie wygrywa 4:1.