06.04.2011

Zwycięstwo w Pucharze

W rozegranym w Środzie meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okregu poznańskiego Polonia Środa pokonała Luboński FC 3:1 (2:1).

Bramki dla Polonii zdobył Kamil Krajewski (33.42.50.)

Polonia:

Adrian Lis- Marcin Siwek(25.Kamil Krawczyk) Łukasz Ratajczak Dawid Lisek  Paweł Przybyłek-  Tomasz Bekas  Piotr Loba  Łukasz Przybyłek(80. Damian Ludwiczak)- Kamil Krajewski (57.Krystian Pawlak)  Marcin Duchała  Krzysztof Błedkowski(64.Marcin Michałowski)

Luboński Fogo Luboń:

Maćkowski Sebastian - Imbiorowicz Dariusz   Geldner Filip(87.Szymanek Maciej)  Siejek Robert(56.Mieszko Pytlak)   Kubiak Łukasz   Zajkowski Patryk   Kryszak Łukasz   Nawrot Tomasz   Szerszeń Krzysztof   Smuniewski Maciej   Wawrzonkowski Tomasz (56.Mikołajczyk Jakub)

Polonia rozpoczęła mecz pucharowy dokładnie w takim samym zestawieniu jak niedzielny mecz ligowy z Gromem Plewiska.  Także od początku meczu zaznaczyła się przewaga Polonii, która zanim minęła dziesiąta minuta meczu juz dwukrotnie wykonywała rzuty rożne. W 11 minucie nasi piłkarze w osobie Kamila Krajewskiego oddali pierwszy strzał, który nie sprawił jednak kłopotu bramkarzowi z Lubonia.

Niestety w 15 minucie pierwsza akcja gości zakończyła się golem dla Lubońskiego. Kontra naszych rywali była przeprowadzona wręcz wzorowo i zanim się nasi piłkarze obejrzeli już musieli wyciagać piłkę z siatki.

Ten gol nieco zatrzymał ataki polonistów, którzy potrzebowali około dziesięciu minut aby się otrząsnąć po stracie bramki. W 25 minuice po rzucie roznym w doskonałej sytuacji znalazł się Krajewski lecz jego strzał głową poszybował nad poprzeczką. Minute później w naszym zespole musiała nastapić roszada w składzie gdy kontuzjowanego Marcina Siwka zastapił Kamil Krawczyk.

W 33 minucie nastapiło wyrównanie. Po wyjściu z piłka  z naszego pola karnego Tomasz Bekas zdecydowal się na kilkudziesięciometrowe podanie do Krajewskiego. Kamil wyszedł przed obrońców Lubońskiego , zgasił piłkę na piersi po czym uderzył z prawej nogi i pokonał Sebastiana Maćkowiaka.

Dziesięć minut później Polonia wyszła na prowadzenie. Tym razem dośrodkowanie Pawła Przybyłka zgrał w pole bramkowe Piotr Loba a Kamil Krajewski znowu okazał się szybszy od obrońców gości i wpakował piłkę do siatki rywali. Takim wynikiem zakończyła się pierwsz część gry i rezultat ten odzwierciedlał przebieg meczu w tej części gry.

Już pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Polonia strzeliła trzecią bramkę. Tym razem lewym skrzydłem pociagnął piłkę Marcin Duchała , po czym podał do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Krzysztofa Błędkowskiego. Ten mógł strzelać ale wybrał podanie do będącego w lepszej pozycji Kamila Krajewskiego. Strzelec juz dwóch bramek w tym meczu i tym razem nie zawiódł kompletując hattricka w tym pucharowym spotkaniu.

W 57 minucie trenr Polonii dokonał pierwszej zmiany, dając odpocząć bardzo skutecznemu dzis Krajewskiemu wprowadzając za niego utalentowanego piłkarza zespołu juniorów Krystiana Pawlaka. To pierwszy występ Krystiana w oficjalnym meczu seniorów Polonii.

W 62 minucie własnie po podaniu Pawlaka w sytuacji sam na sam z Maćkowskim znalazł się Krzysztof Błędkowski. Niestety nasz napastnik zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał pokonać bramkarza z Lubonia. Po tej akcji zmeczonego Błędkowskiego zamienił Marcin Michałowski i to wreszcie była dobra zmiana w wykonaniu Marcina, który był dzisiaj aktywny i dobrze podawał do swoich kolegów.

Do końca meczu trwała zażarta walka na całym boisku, goście próbowali doprowadzic najpierw do zdobycia bramki kontaktowej a najlepiej do remisu a nasi piłkarze próbowali strzelić kolejne bramki. W obu zespołach nastapiły jeszcze zmiany( w Polonii Damian Ludwiczak zastapił Łukasza Przybyłka).

Ani jedni ani drudzy nie dali jednak juz rady pokonac bramkarzy i spotkanie zakończyło się zasłuzonym zwyciestwem Polonii Środa 3:1.

Podsumowując należy stwierdzić, iż nasz zespół łapie juz własciwy rytm , widać że trener Mariusz Bekas wykrystalizował podstawowy skład zespołu, który rozumie się z meczu na mecz coraz lepiej. Zarówno w niedziele jak i w środowym meczu Pucharu Polski nasza druzyna zdecydowanie dominowała na boisku, narzucając rywalom swój styl gry.

Co najważniejsze dzisiaj Polonia odzyskała skuteczność, której tak zabrakło w niedzielnym meczu ligowym z Gromem.  Mamy nadzieję, że także w nastepnych meczach nasi napastnicy potwierdzą wzrost formy strzeleckiej czego im i sobie bardzo życzymy.