21.10.2012

Zwycięstwo młodzików

W sobotę 20.10.2012r. o godzinie 11 na dolnym boisku centrum treningowego Polonii odbyl się kolejny mecz ligowy młodzików. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego podejmowali drużynę z Kórnika. Poloniści pewnie odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe pokonując rywala 4:1 lecz z samej gry nie można być do końca zadowolonym.

Zawodnicy z Kórnika wiedzieli po pierwszym meczu u siebie gdzie Poloniści wygrali 0:9 że będzie to dla nich ciężki mecz dlatego wyszli na boisko bardzo defensywnie nastawieni co bardzo utrudniało grę naszym zawodnikom. Początek meczu to dużo walki w środku pola i przede wszystkim fizyczna walka. Jednak to średzianie mieli zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych co przyniosło efekt w postaci dwóch zdobytych bramek Macieja Chudego w ciągu jednej minuty, a dokładniej w 8min. Na 3:0 w 16min. po indywidualnej akcji podwyższa Bartek Bartkowiak. Wynik do przerwy się już nie zmienil.

Po przerwie obraz gry nadal się nie zmienia, dużo walki, niedokładne zagrania i niewykorzystane sytuacje. Trener postanowił dać szansę zawodnikom rezerwowym. Kilku zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Lecz rozluznienie i brak skupienia w obronie pozwolił zawodnikom z Kórnika na zdobycie bramki w 40min. Była to jedna z nielicznych akcji rywali. Niestety po raz kolejny nie udało się zagrać bez straconej bramki. W 52min na 4:1 podwyższył jeszcze raz Maciej Chudy. Takim wynikiem zakończyło sie spotkanie naszych młodzików.

Podsumowując chłopcy mogli zagrać dużo lepiej, wykorzystać więcej sytuacji, których przez cały mecz uzbierało sie bardzo wiele. Jednak jak to mówią gra się na tyle na ile przeciwnik pozwala. Z niecierpliwością możemy czekać na kolejny mecz naszych chłopców. Średzianie jadą do Śremu na mecz z miejscową Wartą i śmiało możemy nazwać to spotkanie "meczem sezonu". Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieje że chłopcy wezmą rewanż za porażkę u siebie 4:2.

Poloniści zagrali z składzie: Spychała, Maliński, Ratajczak P., Gołębiewski, Bartkowiak, Grabowski, Małolepszy, Łuczak, Chudy.

Na zmiany wchodzili: Górski, Furmanek, Szkudlarek, Skibiński, Szymczak, Widera, Nakonieczny, Ratajczak J., Sokowicz.