17.04.2023

Zwycięstwo juniorów z Górnikiem (2006)

W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (0:0) z Górnikiem Konin. Goście objęli prowadzenie w 59. minucie gry, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Jakub Wawroski. Dającego trzy punkty gola strzelił w 74. minucie Szymon Rauhut. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, za plecami GES Academy Poznań.

W swoim kolejnym meczu ligowym juniorzy naszego klubu podejmowali na własnym boisku zespół Górnika Konin. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych przy niemal ciągle padającym deszczu, co spowodowało, że było to spotkanie pełne boiskowej walki. Oba zespoły dochodziły do dobrych sytuacji strzeleckich, ale albo zabrakło koncentracji na mokrej murawie, albo bardzo dobrze spisywali się bramkarze. Najlepszą sytuację dla Polonistów w pierwszej połowie miał Szymon Rauhut, ale piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Mimo lekkiej przewagi nasz zespół nie był w stanie udokumentować tego skutecznym trafieniem.

Po zmianie stron Polonia wyglądała na zespół bardziej zdeterminowany do zwycięstwa i stworzyła sobie kilka dobrych okazji, jednak to goście z Konina w 59. minucie objęli prowadzenie po skutecznym kontrataku. Ich radość nie trwała jednak długo bo już dwie minuty później Polonia wyrównała za sprawą Kuby Wawroskiego. Średzki zespół dążył do uzyskania prowadzenia i ta sztuka udała się w 74. minucie, kiedy to sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Szymon Rauhut. W samej końcówce Górnik mógł jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale kapitalnie w bramce Polonii spisał się Kuba Sienkiewicz i ostatecznie trzy punkty zostały w Środzie.