04.05.2023

Z Trzcinicy z trzema punktami (2006)

W spotkaniu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe z GKS Trzcinica 2:0 (1:0). Bramki dla Polonii strzelili Michał Bańkowski i Krzysztof Biadała. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co drugi Jarota Jarocin.

Juniorzy młodsi naszego klubu 3 maja zagrali kolejny mecz ligowy. Była to wyjazdowa potyczka z GKS Trzcinica, na którą młodzi zawodnicy udali się w długą podróż od samego rana. Daleka droga na pewno odbiła się na grze Polonistów, którzy w pierwszej grali chaotycznie i nerwowo. Na szczęście w 7. mincie meczu Michał Bańkowski otworzył wynik po ładnie wykończonej akcji. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego na boisku się nie działo. Poloniści przeważali, ale generowali wiele strat w środkowej części boiska, co dawało szansę i nadzieję gospodarzom na szybką kontrę.

W drugiej połowie gra obu zespołów wyglądała podobnie. Gospodarze, szukając długiego podania, liczyli na błędy obrońców naszego zespołu, natomiast nasi zawodnicy, pomimo nieudanych prób, budowali akcje w bocznych sektorach boiska. W 75. minucie spotkania Krzysztof Biadała zdobył ważną bramkę dla Polonii, która wprowadziła wiele spokoju w szeregi zespołu. W końcówce spotkania z bliskiej odległości do bramki rywala strzelali Igor Cichocki oraz Oskar Pawlak, ale byli nieskuteczni. Wynik nie uległ już zmianie i Poloniści z dalekiego wyjazdu wywieźli cenne trzy punkty. Pomimo skromnej wygranej 2:0 trzeba przyznać, że było zasłużone zwycięstwo.