23.04.2012

Występ żaków na Krono Arena Cup

Krono Arena Cup, tak nazywał się turniej który został zorganizowany przez drużynę Lidera Swarzędz w weekend 21-22.04 na boisku Unii Swarzędz. Do Swarzędza w ten weekend zjechało się wiele znanych drużyn w roczniku 2003 i młodszych. Łącznie udział wzięło 20 drużyn, m.in. Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lecha Poznań, Warta Poznań, Zawisza Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Stal Mielec itp.
W sobotę drużyny podzielone zostały na 4 grupy, Nasza Polonia przypisana została do grupy C z drużyną Lecha Poznań, Warty Poznań, AP Szczecinek oraz Przemysław Poznań.
Pierwszy mecz Poloniści zagrali z Przemysławem Poznań i bez problemu poradzili sobie, wygrywając 3:0, a bramki zdobyli – 2x Adam Rozwora oraz Wiktor Król.
Drugi mecz z Wartą Poznań nie należał do łatwych, była to najsilniejsza drużyna w tej grupie, mimo tego żaki ze Środy nie chcieli łatwo oddać „skóry”. Warciarze mieli przewagę w tym meczu co przełożyło się na wynik końcowy, lecz młodzi Poloniści walczyli do samego końca chcąc zmienić wynik który po ostatnim gwizdku był na korzyść rówieśników z Poznania. Polonia uległa Warcie 1:3 a jedyną bramkę dla Polonii zdobył Adam Rozwora.
Kolejny mecz to spotkanie z drużyną z którą żaki spotkali się tydzień wcześniej w lidze, jest to drużyna Lecha Poznań. W meczu ligowym wynik był remisowy 3:3. Podczas meczu turniejowego gra była bardzo wyrównana ze wskazaniem na Naszych chłopców. Stworzyli sobie wiele dogodnych okazji lecz piłka kilka razy trafiała w słupek oraz w poprzeczkę. Niestety po jednym z rzutów rożnych i zamieszaniu pod Naszą bramką, zawodnik z Lecha wykorzystał moment nieuwagi żaków ze Środy i Poznaniacy prowadzili 1:0. Wynik do końca meczu już się nie zmienił. W tym spotkaniu zabrakło skuteczności u napastników.
W ostatnim meczu zaplanowanym na sobotę, Polonia zmierzyła się z Akademią Piłkarską Szczecinek. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, mimo tego sędzia w tym meczu podyktował rzut karny dla drużyny ze Szczecinka, którego nie powinno być. W ten sposób Polonia straciła pierwszą bramkę, która mimo dobrej gry, podcięła skrzydła żakom ze Środy. Po stracie drugiej bramki Polonia na nowo zaczęła grać odrabiając straty, lecz nie starczyło już czasu i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla AP Szczecinek a bramkę dla Polonii zdobył Olek Kluczyński.
Po zakończonych rozgrywkach w pierwszy dzień oraz po zajęciu 4 miejsca w swojej grupie Polonia została przypisana do „Ligi Europejskiej” na dzień kolejny, natomiast do „Ligi Mistrzów” awansowały drużyny Warty Poznań, Lecha Poznań oraz AP Szczecinek.
W „Lidze Europejskiej” wraz z Polonią grały – Stal Mielec, Zawisza Bydgoszcz, Victoria Września, KS Gniewko Gniezno, Śląsk Wrocław B, Orlik Poznań, Przemysław Poznań.
W pierwszym meczu w niedzielny poranek Polonia zmierzyła się z Orlikiem Poznań. Mecz ten był w pełni pod kontrolą przez Naszych młodych piłkarzy którzy pokonali rywali aż 5:0. Na listę strzelców wpisali się – 2x Olek Kluczyński, Wiktor Król, Kacper Cyka, Adam Rozwora.
Drugi mecz ze Śląskiem Wrocław przebiegał głównie pod bramką przeciwników, mimo tego bramka w tym mecz padła i obie drużyny musiały się podzielić punktami.
Ze Stalą Mielec spotkaliśmy się w kolejnym meczu. Podobnie jak w poprzednim meczu, cały jego przebieg toczył się na połowie rywala. Także i w tym spotkaniu brakowało skuteczności, na szczęście Witek Moroz wybawił swoich kolegów z defensywy strzelając jedyną bramkę w tym meczu.
Czwarty mecz w grupie młodzi piłkarze ze Środy rozegrali z Victorią Września. W tym meczu Poloniści strzelili 2 bramki których autorami był Filip Półrolniczak oraz Witek Moroz, nie tracąc przy tym żadnej.
Kolejne spotkanie było jednym z najważniejszych tego dnia dla zawodników Polonii. Zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz z którą już mieli okazje już kilka razy się spotkać na innych turniejach i wszystkie poprzednie wyniki były na korzyść Naszych piłkarzy. To spotkanie było bardzo wyrównane a pierwszą bramkę dla Naszego zespołu zdobył Adam Rozwora. Można posunąć się do stwierdzenia że była to najpiękniejsza bramka podczas całego turnieju. Silny strzał z narożnika pola karnego trafił w samo okno bramki, uderzając jeszcze o słupek, nie dając tym samym żadnych szans golkiperowi z Bydgoszczy. Mimo dobrej gry, poloniści nie potrafili dowieźć wyniku, tracąc chwilę później bramkę dającą remis. Wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie i tym samym Zawisza zapewniła siebie 1 miejsce w grupie „Liga Europejska”.
W ostatnim meczu żaki zagrali z kolegami z Gniezna. W tym spotkaniu kibice nie zobaczyli żadnej bramki i znów zabrakło skuteczności u Naszych napastników.
W drugim dniu turnieju Polonia zakończyła swoje wzmagania na trzeciej pozycji, a łącznie w całym turnieju na 15 miejscu.
Mimo świetnej postawy Naszych bramkarzy, obrońców oraz pomocników, Polonia straciła mało bramek, lecz mogli ich bardzo dużo zdobyć. W wielu meczach zabrakło szczęścia które w sporcie jest także potrzebne.
Ogólnie patrząc na grę całego zespołu, można być zadowolonym z podopiecznych Mariusza Kułaka, ponieważ nie odbiegają oni od rówieśników z innych drużyn.
Duże podziękowania dla organizatorów oraz sponsorów którzy postarali się o to aby adepci piłkarscy z całej Polski mogli spotkać się w Swarzędzu i rywalizować ze sobą w przyjaznej atmosferze.
Na pewno wielu z nich będzie mieć miłe wspomnienia oraz zawarte nowe znajomości przetrwają na długie lata.
Pierwsze miejsce na turnieju zdobyła drużyna Chemika Bydgoszcz, na drugim miejscu Legia Warszawa, a trzecie miejsce wywalczyła sobie Akademia Piłkarska Szczecinek.