17.08.2011

Wysokie zwycięstwo z Unią Janikowo

Wysokim zwycięstwem Polonii zakończyło się dzisiejsze spotkanie III ligi z Unią Janikowo. Nasi piłkarze strzelili rywalom pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej.

Bramki dla średzian zdobyli: Kamil Krajewski, Marcin Duchała, Piotr Loba, Krzysztof Błędkowski i Łukasz Przybyłek.

Przed meczem piłkarze obu drużyn uczcili minutą ciszy zmarłego dwa tygodnie temu wieloletniego kierownika pierwszej drużyny Polonii oraz gospodarza Centrum Treningowego Jacka Nawrockiego.

Około 900 przybyłych na stadion kibiców obejrzało jednostronne spotkanie.

Praktycznie od początku spotkania na boisku dominowali nasi gracze, którzy nie pozwalali rywalom zagrozić swojej bramce.

Już w czwartej minucie pięknym strzałem z woleja popisał się Krzysztof Błędkowski, jednak górą okazał się bramkarz Unii, broniąc uderzenie.

W siódmej minucie niecelnie na bramkę Sławomira Janickiego uderzał jeden z napastników gości, po chwili średzianie za pośrednictwem Krzysztofa Błędkowskiego także odpowiedzieli strzałem nad poprzeczką.

Przez kolejne minuty z boiska wiało nudą, średzianie atakowali bramkę janikowian, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej.

W 24. minucie po błędzie obrońców Unii Krzysztof Błędkowski znalazł się w sytuacji sam na sam a Bartosz Dreszler chcąc ratować swoją drużynę przed utratą gola ostrym wślizgiem zatrzymał naszego napastnika. Arbiter główny tego spotkania po konsultacji ze swoim asystentem bez wahania ukarał obrońcę Unii czerwoną kartkę.

Od tej pory przewaga Polonii z minuty na minutę zwiększała się, a goście jeszcze bardziej wycofali się do obrony.

Dwie minuty później Michał Stańczyk z rzutu wolnego strzelił minimalnie obok słupka bramki gości.

W 30. minucie po raz kolejny defensorzy z Janikowa popełnili błąd po którym Kamil Krajewski przejął piłkę i będąc na 18. metrze hukną jak z armaty pod poprzeczkę zdobywając przepiękną bramkę.

Tak więc średzianie prowadzili 1:0 i wydawało się że nic już nie może im zagrozić w odniesieniu drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

W pierwszej połowie goście wykonywali jeszcze dwa razy rzut rożny, jednak nie stworzyli sobie po nich żadnej sytuacji.

W 40. minucie Michał Stańczyk otrzymał piłkę w polu karnym, ale zamiast szybko uderzać w stronę bramki chciał sobie ją przełożyć na drugą nogę i w efekcie strzelił bardzo słabo a bramkarz janikowian z łatwością złapał piłkę.

Na drugą połowę obie jedenastki wybiegły w niezmienionych składach.

Od 50. minuty goście musieli już grać w dziewiątkę. Drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną ukarany został Michał Chmielecki.

Od tej pory unici ograniczyli się już tylko do gry z kontrataku, a napór naszej drużyny był coraz większy.

I tak już cztery minuty później było 2:0. Strzał Kamila Krajewskiego zablokowali obrońcy Unii, a opadającą piłkę głową do bramki skierował Marcin Duchała.

W 60. minucie trener Mariusz Bekas dokonał pierwszych dwóch zmian. Na plac gry desygnował Łukasza Przybyłka oraz Krystiana Pawlaka, zastępując nimi Michała Stańczyka i Marcina Siwka.

Po tych zmianach średzianie wykonywali rzut rożny. Piłkę z rogu do Piotra Loby podał Kamil Krajewski, a ten z 30. metrów pięknych strzałem pokonał bramkarza gości zdobywając trzeciego gola.

Dwie minuty później Krzysztof Błędkowski po podaniu Dawida Liska znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał bramkarza z Janikowa.

Po chwili w drużynie Polonii nastąpiły kolejne dwie zmiany. Boisko opuścili Maciej Gendek oraz Kamil Krajewski a na ich miejscu pojawili się Mateusz Pluciński i Łukasz Ratajczak.

W kolejnych minutach niecelnie strzelali wprowadzeni niedawno Mateusz Pluciński i Łukasz Przybyłek.

W 79. minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Pluciński, a sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Przybyłek, który tym samym ustalił wynik meczu na 5:0.

Jeszcze przed końcem bramkarza pokonać mogli Krzysztof Błędkowski i Tomasz Bekas, ale ten pierwszy zmarnował sytuację sam na sam, a drugi uderzył minimalnie obok słupka.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem średzian w stosunku 5:0. Mecz był jednostronnym widowiskiem, przez co stracił trochę na trakcyjności jednak dwie przepiękne bramki Kamila Krajewskie i Piotra Loby na pewno mogły podobać się kibicom.

Po tym meczu Polonia objęła fotel lidera III ligi wyprzedzając lepszym bilansem bramkowym Sokoła Kleczew, Unią Swarzędz i Piasta Kobylin.

Już w niedzielę Poloniści rozegrają kolejne spotkanie. Na stadionie w Środzie nasi piłkarze podejmą zespół Polonii Leszno. Początek o godzinie 15:00. Zapraszamy!

Polonia Środa - Unia Janikowo 5:0 (1:0)
Kamil Krajewski 31, Marcin Duchała 54, Piotr Loba 61, Krzysztof Błędkowski 63, Łukasz Przybyłek 78 (k)

Polonia: 12. Sławomir Janicki, 5. Marcin Siwek (60' 8. Łukasz Przybyłek), 26. Maciej Gendek (66' 18. Łukasz Ratajczak), 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 19. Tomasz Bekas, 15. Piotr Loba, 11. Krzysztof Błędkowski, 20. Michał Stańczyk (60' 14. Krystian Pawlak), 9. Kamil Krajewski (66' 17. Mateusz Pluciński), 10. Marcin Duchała,

Unia: 12. Marcin Piesik, 2. Tomasz Wawrzyniak, 18. Krzysztof Łożyński, 3. Bartosz Dreszler, 5. Krzysztof Borysiak, 7. Radosław Kanik, 17. Piotr Hadaś (61' 9. Przemysław Kędziora), 15. Dawid Deresiewicz (52' 11. Arkadiusz Mokrzycki), 14. Arkadiusz Dereżyński, 10. Michał Chmielecki, 22. Marcin Michałowski (65' 19. Mateusz Białoszewski)

Żółte kartki: 22' Tomasz Bekas (Polonia) - 17' Michał Chmielecki, 50' Michał Chmielecki, 78' Krzysztof Borysiak (Unia)

Czerwone Kartki: 25' Bartosz Dreszler, 50' Michał Chmielecki - konsekwencja dwóch żółtych kartek (Unia)

Sędziowei: Piotr Łęgosz - głowny, Adrian Rybowicz, Adrian Sławkowski (Kujawsko-Pomorski ZPN)

Widzów: ponad 900