10.10.2022

Wysokie zwycięstwo z Błękitnymi (2009)

W sobotę na Nowym Stadionie CSiR zespół trampkarzy starszych pokonał Błękitnych Owińska aż 9:2 (5:0) w meczu I ligi okręgowej. Nasz zespól dominował na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, a trenerzy dużą przewagę wykorzystali do tego, by dać szansę gry zawodnikom zwykle występujących w meczach drugiej drużyny. Dzień później drużyna rozegrała bardzo wartościową grę kontrolną z liderem ligi wojewódzkiej rocznika 2010 - Wartą Poznań. Po świetnym meczu skuteczniejsi okazali się jednak goście. W poniedziałek druga drużyna wygrała aż 12:0 z Płomieniem Nekla w meczu III ligi okręgowej.

Już od pierwszych chwil była widoczna różnica klas pomiędzy zespołami. W trzeciej minucie gry Polonia wyszła na prowadzenie, a po podaniu Kamila Jankowiaka bramkarza sprytnym strzałem pokonał Eryk Popis. Kilka minut później doskonałym strzałem popisał się Antoni Łukaszewski, zamieniając na gola kolejne podanie Kamila Jankowiaka. Sam Jankowiak również mógł zdobyć gola, ale najpierw trafił w poprzeczkę, potem jego strzał obronił bramkarz. Do piłki dopadł jednak Stanisław Korzeniewski i umieścił ją w pustej bramce. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Polonii powiększyli Eryk Popis po podaniu Stanisława Korzeniewskiego oraz Antoni Staszak po dośrodkowaniu Miłosza Gauzy.

Kilka chwil po przerwie goście zdołali strzelić gola w dość kuriozalnej sytuacji. Wybitą przez Bartłomieja Wiczyńskiego piłkę w stronę bramki kopnął zawodnik Błękitnych, ta zrobiła kozioł przed naszym wysoko ustawionym bramkarzem, nabrała prędkości na mokrej trawie i wpadła do bramki. Kolejne minuty należały jednak do Polonii, w ciągu 15 minut nasz zespół zdobył cztery bramki. W 55. minucie swojego gola strzelił Kamil Jankowiak po zagraniu Marcela Kuźniewskiego, sześć minut później po podaniu Eryka Popisa bramkarza pokonał Sebastian Grządzielewski, a następnie do siatki trafił Stanisław Solarski po dograniu Kacpra Kucharskiego. W 69. minucie hat-tricka ustrzelił Eryk Popis, wykorzystując podanie Antoniego Staszaka. Wynik meczu w 76. minucie ustalił zawodnik gości. Zaskoczył on bramkarza dośrodkowaniem z lewej strony boiska, po którym piłka niespodziewanie wpadła do bramki.

Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
8 października 2022, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 9:2 (5:0) Błękitni Owińska
Eryk Popis 2, 27, 69, Antoni Łukaszewski 9, Stanisław Korzeniewski 24, Antoni Staszak 39, Kamil Jankowiak 55, Sebastian Grządzielewski 61, Stanisław Solarski 65 - Aleksander Sikorski 52, Alan Ignasiak 76

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, 13. Marcel Kuźniewski, 19. Stanisław Korzeniewski - 3. Eryk Popis - 26. Stanisław Solarski, 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 7. Antoni Staszak, 9. Sebastian Grządzielewski, 11. Stanisław Jaskólski, 13. Bartosz Rusin, 14. Miłosz Gauza, 15. Filip Wojciechowski.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

żółta kartka: Liwiusz Kaczmarczyk (Błękitni).

8. Błękitni Owińska 8 15:43 2

W niedzielny poranek Poloniści zmierzyli się z liderem ligi wojewódzkiej młodzików starszych - Wartą Poznań. Mecz był bardzo ciekawy dla zgromadzonych kibiców, bogaty w składne akcji oraz bramki. Na prowadzenie jako pierwszy wyszli goście, ale kilka minut później po podaniu Kamila Jankowiaka doskonałym uderzeniem bramkarza pokonał Filip Wojciechowski. W 25. minucie Warta znów wyszła na prowadzenie, ale już w kolejnej akcji sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Antoni Staszak, zamieniając na gola doskonałe podanie Stanisława Wielińskiego.

Druga i trzecia tercja była bardzo wyrównane i oba zespoły miały swoje okazje. Mecz mógł się potoczyć w obie strony i o końcowym rezultacie zdecydowała skuteczność. W Polonii świetne okazje mieli m.in. Jakub Sawuć i Kamil Jankowiak, ale kilka chwil później to goście zamienili na bramki dwie ładne, zespołowe akcje.

Gra kontrolna
9 października 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 2:4 (2:2, 2:2) Warta Poznań 2010
Filip Wojciechowski 13, Antoni Staszak 25 - nieznany 7, 25, 74, 75

trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.

żółta kartka: Mikołaj Rauhut (Polonia).

Grano 3x30 minut.

W poniedziałek swój mecz ligowy rozegrał drugi zespół rocznika 2009, wsparty także kilkoma zawodnikami z zespołu młodzików starszych (rocznik 2010). Od pierwszego gwizdka na boisku przeważali gospodarze, którzy udokumentowali to golem w 11. minucie - bramkarza pokonał Bartłomiej Wiczyński. Kilka chwil później podanie Wiczyńskiego na gola zamienił Stanisław Solarski. Kolejne minuty to nadal duża przewaga Polonii, ale zawodnicy razili nieskutecznością. Dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy do siatki trafił Marcel Kaleta, wykorzystując podanie Dawida Gołębiaka.

Po przerwie szybko Poloniści podwyższyli prowadzenie, strzelając cztery gole w przeciągu czterech minut. Dwukrotnie trafiali Jakub Janiszewski (asystował dwukrotnie Marcel Kaleta) oraz Marcel Kaleta (asystowali Jakub Janiszewski i Bartosz Nowicki). Do końca spotkania nasz zespół niemal cały czas spędzał na połowie gości, którzy kilkukronie wyprowadzali kontrataki, ale byli bezradni wobec dobrze grającej linii obrony. Kolejne bramki dokładali Bartłomiej Wiczyński, Marcel Kaleta (asystowali Stanisław Solarski i WIktor Rozwora), Jakub Janiszewski (asystował Piotr Tumidaj) oraz Dawid Gołębiak (asystował Krzysztof Maciejewski).

Polonia - trampkarz młodszy C2 II (2009)
III liga okręgowa C2 - grupa I
10 października 2022, godz. 17:30 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia II Środa Wielkopolska 12:0 (3:0) Płomień Nekla
Bartłomiej Wiczyński 11, 53, Stanisław Solarski 15, Marcel Kaleta 40, 43, 43, 61, 67, Jakub Janiszewski 42, 45, 72, Dawid Gołębiak 77

Polonia: 22. Bartosz Kruk - 21. Dawid Gołębiak, 7. Tymoteusz Wesołowski, 9. Sebastian Grządzielewski - 13. Bartosz Rusin, 1. Bartłomiej Wiczyński, 23. Wiktor Rozwora, 6. Piotr Tumidaj - 66. Karol Jaguś, 10. Jakub Janiszewski - 26. Stanisław Solarski. Grali także: 11. Bartosz Nowicki, 12. Aleksander Niemczewski, 20. Marcel Kaleta, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.

żółta kartka: Cezary Grzegorek (Płomień).