06.02.2011

Wysokie zwycięstwo w sparingu.

W czwartym meczu sparingowym Polonia Środa odniosła drugie zwycięstwo pokonując na sztucznej murawie w Poznaniu Kłosa Zaniemyśl 5:1(2:1).

Bramki dla Polonii zdobyli : Marcin Michałowski ( dwie) , Kamil Krajewski , Krzysztof Błedkowski , Paweł Przybyłek dla Kłosa Błaszczyk

Polonia Środa: (I połowa)

Robert Reszka - Marcin Siwek  Łukasz Ratajczak   Mikołaj Michalak   Paweł Przybyłek -  Marcin Michałowski  Paweł Kowal (Testowany)  Dawid Lisek   Patryk Szafarczyk  - Bartosz Pluciński   Marcin Duchała

Polonia Środa : (II połowa)

Adrian Szkudlarek - Kamil Krawczyk   Łukasz Ratajczak   Damian Ludwiczak  Adam Nowicki -  Łukasz Przybyłek  Paweł Kowal(Testowany) Krzysztof Błędkowski - Kamil Krajewski  Adrian Markiewicz

Kłos Zaniemyśl: Przybylak - Werner, Leżała, Palacz, Kolański - Błaszczyk, Urbas, Skopek, Dębicki - Stańczyk, Jerszyński  na zmiany weszli: Leciej, Nowak

W pierwszej połowie zawodnicy Kłosa dotrzymywali tempa gry polonistom, lecz po przerwie i po dokonanym zmianach Zaniemyślanie opadli z sił i nasza drużyna osiągnęła zdecydowaną przewagę.

W pierwszej połowie poloniści w 18 min po strzale Marcina Michałowskiego objęli prowadzenie po ładnym strzale z ok. 20 m. Przez następne minuty mecz był wyrównany  i w 37 min Polonia przeprowadziła składną akcję zakończoną strzałem na bramkę, lecz zawodnicy Kłosa przeprowadzili kontrę po której Błaszczyk ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Reszkę i doprowadził do wyrównania.

Kiedy zawodnicy byli myślami w szatni nasz zespół wykonywał rzut rożny, po którym piłkę na 11 metrze otrzymał Marcin Michałowski i precyzyjnym strzałem po raz drugi pokonał bramkarza Kłosa i wyprowadził Polonię na prowadzenie.

Po przerwie nasz trener Mariusz Bekas dokonał 9 zmian i obraz gry uległ zmianie. Przez kolejne 45 min poloniści przejęli zdecydowaną inicjatywę i udokumentowali tę przewagę strzeleniem 3 bramek. W 63 min po podaniu piłki od Ł. Przybyłka Kamil Krajewski z ok. 30 metrów uderzył na bramkę Kłosa i pokonał pięknym strzałem pod poprzeczkę bramkarza Kłosa. Piłkarze z Zaniemyśla próbowali nawiązać walkę, lecz dobrze dysponowani zawodnicy ze Środy umiejętnie przerywali ich ataki. W 75 min poloniści przeprowadzili kolejną akcję po której Błędkowski wykorzystał nieporozumienie bramkarza z obrońcą i z 5 m strzałem głową strzelił 4 bramkę dla średzian.

Dwie minuty po tej akcji P. Przybyłek przejął piłkę podaną do obrońcy Kłosa i znalazł się sam na sam z  bramkarzem, lecz przegrał ten pojedynek. W następnych kilku minutach indywidualną akcją popisał się zawodnik Kłosa Stańczyk, po których piłkarze Polonii ratowali się nieprzepisowym zatrzymaniem a sędzia podyktował rzuty wolne z około 25 metrów. Niestety dla Kłosa nie przyniosło to żadnej korzyści.

Pod koniec spotkania na indywidualną akcję zdecydował się P. Przybyłek, ale obrońcy Kłosa wybili piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry nieprzepisowo zatrzymany został Ł. Przybyłek w odległości ok. 25 m od bramki Kłosa. Do piłki podszedł P. Przybyłek i ładnym strzałem w długi róg po raz piąty pokonał bramkarza Kłosa i Polonia prowadziła 5-1.

Chwilę po tej bramce sędzia zakończył spotkanie w którym nasz zespół pokonał zasłużenie drużynę z Zaniemyśla 5-1.