20.02.2023

Wygrana w Kaliszu

Od samego początku spotkanie było dość wyrównane. Jako pierwsi swoją okazję mieli piłkarze Polonii Środa ale w 7 minucie uderzenie Antoniego Prałata przeleciało wysoko nad poprzeczką bramki kaliszan. Sześć minut później piłkarze KKS-u wyszli z szybką kontrą po której we własnym polu karnym piłkę zagrywa jeden z obrońców Polonii Środa i sędzia dyktuje jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł doświadczony Piotr Giel i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce a KKS objął prowadzenie. W 20 minucie drugoligowcy podwyższyli swoje prowadzenie. Dobrze rozrzucona akcja do bocznego sektora boiska kończy się wycofaniem piłki na 16 metr skąd precyzyjnym strzałem tuż przy słupku Karol Smajdor umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania poloniści doprowadzili do wyrównania. Najpierw w 44 minucie po podaniu Jędrzeja Drame piłkę do bramki rywali skierował Antoni Prałat, a minutę później to Prałat asystował przy bramce którą zdobył Kacper Nowak.

Po zmianie stron poloniści ruszyli do ataków na bramkę rywala. Jednak to gospodarze byli bliżsi ponownego objęcia prowadzenia. W 54 minucie sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Ponownie do piłki podszedł Piotr Giel ale tym razem Przemysław Frąckowiak wyczuł intencje strzelca i pewnie obronił to uderzenie. W 65 minucie poloniści przeprowadzili szybką akcję po której do piłki w polu karnym dopadł Michał Walczak i pewnym strzałem obok bramkarza wyprowadził średzki zespół na prowadzenie.  Na dziesięć minut przed końcem spotkania pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jakub Giełda a piłka wpadła idealnie między spojeniem słupka z poprzeczką. Rywale na to trafienie odpowiedzieli niemal natychmiast i zaraz po rozpoczęciu gry od środka znaleźli się w naszym polu karnym i z bliska pokonali Mateusza Janczara. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. W przedostatnim meczu towarzyskim tej zimy Polonia Środa pokonuje KKS Kalisz 4:3 (2:2).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak (60` Janczar) – Żerkowski, Wujec (46` Pryimak), Skrobosiński (46` Buczma), Walczak, Kluczyński (60` Durueke), Giełda (46` Bartkowiak), Prałat (46` Witkowski), Nowak (60` Giełda), Milachowski (60` Łasocha), Drame (60` Prałat).

Bramki: Giel (13`), Smajdor (20`), Lipkowski (83`) – Prałat (44`), Nowak (45`), Walczak (65`), Giełda (80`)