02.06.2012

Wygrana najmłodszych polonistów

Piątkowe popołudnie to kolejny mecz średzkich żaków. Tym razem drużyną przeciwną był Poznaniak Poznań, który w tym spotkaniu był gospodarzem. Cały dzień pogoda była mało sprzyjająca do rozgrywek piłkarskich w najmłodszych grupach, ponieważ silnie wiejący wiatr utrudniał grę.

Mimo tego Nasi chłopcy uporali się zarówno z pogodą jak i przeciwnikiem, wygrywając to spotkanie.

Od początku mecz był wyrównany, lecz żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć groźnej sytuacji. Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 14 min. kiedy to podanie od Stania Kornaszewskiego przyjął Adam Rozwora i bez problemu pokonał bramkarza Poznaniaka. Polonia nie cieszyła się zbyt długo z prowadzenia ponieważ 3 min. później po zamieszaniu tuż przed bramką, piłka była mało skutecznie wybijana przez Naszych obrońców, natomiast wykorzystał to jeden z piłkarzy rywala, który wykorzystał to i wbił piłkę do bramki w której bronił Sebastian Łopatka. Do końca pierwszej połowy było jeszcze kilka szans do zdobycia bramki lecz żadna z drużyn tego nie wykorzystała i na przerwę schodzili w wynikiem 1:1.

Po przerwie Nasi chłopcy ruszyli do ataku lecz ciągle mało skutecznie. Dopiero w 31 min. najniższy zawodnik Naszej drużyny zdobył bramkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Adama Rozworę. W 36 min Polonia zdobyła trzecią bramkę, której autorem był Adam Rozwora. Czwartą i zarówno ostatnia bramkę dla Polonii w 42 min. zdobył Stasiu Kornaszewski który pięknym strzałem po długim słupku nie dał szans golkiperowi z Poznania.

Wynikiem 1:4 dla Polonii skończyło się to spotkanie, lecz gra młodych polonistów mogła być znacznie lepsza. Miejmy nadzieję że było to chwilowe załamanie formy i w kolejnym meczu z Liderem Swarzędz, żaki ze Środy wrócą do swojej formy, która pokazywali już nie raz w tej rundzie.

W lidze żaków zostały dwie kolejki spotkań, które nie należą do łatwych. Pierwszy mecz Polonia rozegra na wyjeździe z drużyną „Lider” Swarzędz, natomiast drugi także z liderem ale tabelowym, mianowicie Wartą Poznań.

Polonia wystąpiła w składzie: Sebastian Łopatka, Filip Półrolniczak, Jasiu Kasprzyk, Kuba Kusik, Michał Hulewicz, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Stasiu Kornaszewski, Adam Rozwora, Kacper Cyka