24.10.2022

Wiktoria z Victorią. Polonia II z awansem (2009)

W meczu 10. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na Nowym Stadionie CSiR Victorię Września 3:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu Polonia utrzymuje sześciopunktową przewagę na Avią Kamionki, która ma rozegrane jedno spotkanie więcej, a za tydzień będzie rywalem naszego zespołu. Punkt w tym spotkaniu zagwarantuje średzkiej drużynie awans do I Ligi Wojewódzkiej.

Druga drużyna wygrała aż 17:0 na wyjeździe z Pogonią Książ Wielkopolski, dzięki czemu zapewniła sobie ona awans do II Ligi Okręgowej.

Gospodarze dobrze weszli w mecz i już w 5. minucie gry po podaniu Stanisława Korzeniewskiego w polu karnym odnalazł sie Eryk Popis, który ze stoickim spokojem pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to jednak chaotyczna gra z obu stron, a zycia zawodnikom nie ułatwiała grząska murawa Nowego Stadionu. Niepewnie tego dnia grająca linia obrony Polonii popełniała nadzwyczaj wiele błędów, ale doskonale kolegów asekurował Mikołaj Rauhut, a pewnie w bramce interweniował Bartłomiej Wiczyński. Warto też zauważyć, że goście dwukrotnie znaleźli się w sytuacji sam na sam, ale chybiali. Poloniści także mieli swoje sytuacje, ale zawodziło ostatnie podanie oraz skuteczność. Najlepszą sytuację zmarnował Kamil Jankowiak, który w sytuacji sam na sam nieskutecznie lobował bramkarza gości.

Drugą połowę Polonia rozpoczęła w innym ustawieniu i początek wyglądał obiecująco, brakowało jednak konkretów w grze. Kolejny raz na ratunek przyszły dobrze rozegrane rzuty rożne. Najpiew po dośrodkowaniu Kacpra Kucharskiego głową trafił Antoni Łukaszewski, a kilka minut później wrzutkę Marcela Kuźniewskiego na gola zamienił Jakub Sawuć. Kolejne minuty to znów chaos na boisku, dużo nidokładności i prostych błędów po obu stronach. Obie drużyny mieli kilka dobrych okazji, ale najlepszą zmarnowali goście. Napastnik Victorii mając przed sobą pustą bramkę uderzył zbyt lekko i wślizgiem piłkę przed linią bramkową wybił Miłosz Gauza.

Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
22 października 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (1:0) Victoria Września
Eryk Popis 5, Antoni Łukaszewski 50, Jakub Sawuć 57

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 62. Mikołaj Rauhut, 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 14. Miłosz Gauza - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski - 99. Kamil Jankowiak, 3. Eryk Popis, 19. Stanisław Korzeniewski - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 11. Stanisław Jaskólski, 13. Marcel Kuźniewski, 15. Filip Wojciechowski, 26. Stanisław Solarski.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.

8. Błękitni Owińska 10 23:48 5

Od pierwszej sekundy spotkania dominacja Polonii była bezsprzeczna. Już w trzeciej minucie padł pierwszy gol autorstwa Bartłomieja Wiczyńskiego, a w kolejnych akcjach średzki zespół systematycznie powiększał wynik.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy dłuższymi fragmentami potrafili się bronić i groźnie kontratakowali, ale nie udało się im się pokonać Bartosza Kruka.

Przy bramkach asystowali: Stanisław Solarski - 6, Jakub Janiszewski - 3, Jakub Smolarz - 2, Dawid Gołębiak, Filip Lewandowski, Bartłomiej Wiczyński, Kacper Kucharski oraz Piotr Tumidaj.

Polonia - trampkarz młodszy C2 II (2009)