19.06.2023

Udane zakończenie sezonu

Ostatni mecz rozpoczęliśmy chyba nieco rozluźnieni. Przez niemal pół godziny mieliśmy duży problem z wypracowaniem sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Goście natomiast ustawili się nisko na swojej połowie i liczyli na kontrataki. Dwukrotnie po takich akcjach ratował nas Kacper Rybarczych. Na szczęście, będący ostatnio w wysokiej formie Krystian Michalak w 28 minucie wyprowadził nas na prowadzenie. Okazał się być najsprytniejszy podczas dośrodkowania z rzutu wolnego, wyprzedził bramkarza z Komornik i trafił piłkę głową do siatki. W 34 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Marcin Kaczmarek i wcisnął futbolówkę przy krótkim słupku, co dało nam dwubramkową przewagę. W 39 minucie Wawroski wyskakuje do piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska i główką pokonuje bramkarza gości. Do przerwy schodzimy przy stanie 3:0.

W przerwie robimy cztery zmiany i nieco zaburzyło to rytm naszej gry. Jeszcze na początku mamy kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale w 55 minucie i 62 minucie popełniamy dwa fatalne błędy i robi się nerwowo. Mimo, że w ostatnich 20 minutach gramy z przewagą jednego zawodnika (gracz z Komornik za uderzenie Marcina Kaczmarka otrzymał czerwoną kartkę), to wyglądamy, jakbyśmy grali w niedowadze. Kilka groźnych strzałów , szczególnie jeden z rzutu wolnego świetnie broni jednak Mikołaj Świdurski i mimo, że w ostatniej akcji meczu nie wykorzystujemy dobrze rozegranego kontrataku, ostatecznie wygrywamy 3:2.

Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk (46` Świdurski) - Szymczak, Michalak, Łasocha, Rubach (46` Rozin), Wawroski, Cyka (60` Bańkowski), Rosiak (46` Płonka), Janoś, Lorek (46` Matoszko), Kaczmarek

Bramki: Michalak (28`), Kaczmarek (34`), Wawroski (39`)