21.02.2023

Trójmecz i gra kontrolna orlików (2012)

Bardzo intensywny piłkarski weekend mają za sobą zawodnicy z grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012). Sobotę spędzili na grach w Nowym Folwarku koło Wrześni, gdzie rywalizowali z Huraganem Pobiedziska oraz Zjednoczonymi Września. W niedzielę natomiast na orliku przy ulicy Lipowej gościli zespół dziewczyn Warty Poznań.

W sobotę zespół udał się pod Wrześnię do Nowego Folwarku na trójmecz ze Zjednoczonymi Września oraz Huraganem Pobiedziska. Każdy mecz trwał po 35 minut, a każdy z zawodników spędził na boisku ponad godzinę. Nasz zespół trójmecz rozpoczął od pojedynku z Huraganem. Spotkanie toczyło się na wysokich obrotach, oba zespoły szybko dążyły do zdobycia bramki. Mecz obfitował w wiele pięknych bramek i mnóstwo fantastycznych interwencji bramkarzy. W zaciekłej walce minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Pobiedzisk. Po krótkiej przerwie rozpoczął się mecz z gospodarzami - Zjednoczonymi Września. Zmęczeni poprzednim meczem Poloniści początkowo łatwo oddawali pole gry zawodnikom Zjednoczonych i szybko stracili bramkę. Piłkarze Polonii nie oddali jednak łatwo meczu i dzielnie stawiali opór zdobywając kilka bramek. Mimo trudnych warunków i ogromnego wysiłku nasi zawodnicy spisali się na medal, wypełniając wszystkie założenia.

Polonia - orlik starszy E1 II (2012)
Trójmecz towarzyski
18 lutego 2023, godz. 10:00 - Nowy Folwark
Huragan Pobiedziska - Polonia Środa Wielkopolska
Zjednoczeni Września - Polonia Środa Wielkopolska

Polonia: Kuba Jacków, Timur Tsarenko, Mikołaj Biskup, Patryk Czubaj, Maks Regulski, Gabriel Banaszak, Kazik Nowacki, Adam Płóciennik.
trenerzy: Dominik Rogowski oraz Patryk Słomczyński.

W niedzielę na orliku przy ulicy Lipowej zespół był gospodarzem meczu towarzyskiego z rówieśniczkami z Warty Poznań. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu, gdyż już w pierwszych minutach po składnej akcji Poloniści wyszli na prowadzenie. Poznanianki pokazały jednak charakter i szybko zdobyły kontaktowego gola. Mecz mógł podobać się kibicom - do jednej i drugiej bramki wpadło dużo pięknych bramek, a zawodnicy i zawodniczki popisywali się umiejętnościami indywidualnymi. Ostatecznie lepsi okazali się Poloniści. Zawodniczki i zawodnicy spędzili ponad godzinę na intensywnej grze w przyjaznej atmosferze i widać było, że gra sprawiała im dużą przyjemność.

19 lutego 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (orlik przy ul. Lipowej)
Polonia Środa Wielkopolska - Warta Poznań (dziewczyny)

Polonia: Patryk Czubaj, Maks Regulski, Kazik Nowacki, Kuba Jacków, Adam Płóciennik, Gabriel Banaszak, Leon Jankowiak, Kiril Bezsmertnyj.