05.06.2013

Szalony mecz zakończony zwycięstwem

W dokończanym dziś meczu 13. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku Noteciankę Pakość 3:2.

Mecz został wznowiony od 37. minuty, bo właśnie w tym czasie sędzia główny Kamil Waskowski przerwał zawody rozgrywane 13 października 2012 roku. Gęsta mgła jaka unosiła się wtedy nad Środą tak bardzo ograniczyła widoczność że arbiter nie miał innej możliwości niż przedwcześnie zakończyć spektakl.

W dokańczanej pierwszej połowie stroną atakującą byli średzianie. Jedyną okazję bramkową poloniści stworzyli sobie w 43. minucie, gdy po dośrodkowaniu Damiana Buczmy z rzutu rożnego głową obok słupka strzelał Dawid Lisek. Goście także wypracowali sobie sytuację bramkową. Najpierw z daleka uderzał Sebastian Mędlewski, ale piłkę na róg zdołał sparować Robert Reszka. Po rozegraniu stałego fragmentu gry obok słupka strzelał jeszcze Karol Fortuna. Sędzia nie doliczył ani sekundy i po ośmiominutowej pierwszej połowie był remis 0:0.

Druga część gry rozpoczęła się od groźnego strzału Sebastiana Mędlewskiego, który trafił w poprzeczkę. Skuteczniejsi byli jednak nasi gracze. W 51. minucie po dośrodkowaniu Damiana Buczmy rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Radosław Barabasz i głową zdobył pierwszego gola w tym meczu. Siedem minut później było już 2:0. Pojedynek z obrońcą wygrał Krystian Pawlak po czym zagrał futbolówkę do Dominika Muchy, który pokonał interweniującego bezradnie golkipera. Dla średzian było to jednak mało i w 66. minucie padł trzeci gol. Znów duża zasługa w tym Krystiana Pawlaka, który wyłuskał piłkę w obronie gości, a ci następnie ratowali się faulem przewracając na osiemnastym metrze Michała Wawszczaka. Do rzutu wolnego podszedł Radosław Barabasz i mocnym, precyzyjnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Trzy minuty później poloniści zaspali w obronie co skrzętnie wykorzystał Dariusz Słupski pokonując bezradnego Robertę Reszkę. Następnie na boisku trwała walka o kolejne bramki. Co chwilę zmieniał się zespół atakujący, a zawody nieco się zaostrzyły. W 84. minucie Notecianka po dośrodkowaniu zdobyła kontaktowego gola, ale arbiter liniowy dobrze wychwycił pozycję spaloną. Chwilę później trener Czesław Owczarek dokonał pierwszych zmian. Za kontuzjowanego Macieja Gendka wprowadził Adriana Błaszaka, a następnie Krystiana Pawlaka zastąpił Kamila Krajewskiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kontaktowego gola dla Notecianki zdobył Ariel Jastrzembski, a już w siódmej minucie doliczonego czasu gry goście trafili w poprzeczkę, ale ostatnie wygrali lepsi, czyli poloniści!

Polonia Środa - Notecianka Pakość 3:2 (0:0)

Radosław Barabasz 51, Dominik Mucha 58, Radosław Barabasz 66 - Dariusz Słupski 69, Ariel Jastrzembski 90+2

Polonia: 27. Robert Reszka, 2. Marek Matysiak, 13. Maciej Gendek, (84' 15. Adrian Błaszak) 5. Radosław Barabasz, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 10. Marcin Falgier, 11. Michał Wawszczak, 4. Dawid Lisek, 6. Damian Buczma, 99. Krystian Pawlak (86' 9. Kamil Krajewski), 14. Dominik Mucha

rezerwa: 12. Przemysław Pietrzak, 15. Adrian Błaszak, 9. Kamil Krajewski, 16. Piotr Leporowski, 8. Paweł Łączny, 17. Mateusz Pluciński, 77. Michał Stańczyk

Notecianka: 12. Jakub Kaczmarek, 16. Patryk Staruchman, 15. Bartłomiej Delekta, 20. Ariel Jastrzembski, 13. Rafał Langowski, 17. Mateusz Chachuła, 6. Karol Fortuna, 9. Sebastian Mędlewski, 7. Kamil Kala, 11. Michał Szot, 19. Dariusz Słupski

rezerwa: 1. Michał Szklarski, 2. Leszek Polaszewski, 3. Michał Lewandowski, 4. Dariusz Swojnóg, 14. Adam Wiśniewski

Zółte kartki: Marek Matysiak, Michał Wawszczak, Dominik Mucha - Ariel Jastrzembski, Dariusz Słupski

Arbiter: Kamil Waskowski z Poznania