22.01.2011

Sparing : Calisia - Polonia 5:1

W rozegranym dziś w Kaliszu meczu sparingowym lider III ligi Calisia pokonał Polonię Środa 5:1 (0:0,3:0,2:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Pluciński.

Mecz został rozegrany na naturalnej murawie stadionu przy ul.Łódzkiej w Kaliszu, która była  było dosyć śliska i grząska. Trenerzy ustalili iż mecz odbędzie się  w trzech tercjach, po 30 minut.

Polonia zagrała w skłdaize:

Robert Reszka (30.Adrian Szkudlarek60.Łukasz Przeździęk) - Paweł Przybyłek   Łukasz Ratajczak  Mikołaj Michalak  Kamil Krawczyk - Bartosz Pluciński  Patryk Szafarczyk  Dawid Lisek  Adam Nowicki - Kamil Krajewski  Marcin Duchała.

Na zmiany wchodzili jeszcze: Damian Ludwiczak , Mateusz Michalak , Marcin Leciej.

Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando gospodarzy , lecz w tej części gry nasza defensywa spisywała się bez zarzutu i nie dopuszczała trzecioligowców do klarownych sytuacji strzeleckich. Stuprocentową okazję stworzyli zaś średzianie gdy nasi napastnicy zaatakowali obrońców Calisii i odebrali im piłkę . Dzieki temu Marcin Duchała i Kamil Krajewski znależli się sami przed Marcinem Ludwikowskim . Znany z pierwszoligowych boisk bramkarz gospodarzy spisał się jednak znakomicie i obronił strzał Kamila.

Także druga część meczu rozpoczęła sie dobrze w wykonaniu polonistów , którzy dwoukrotnie mogli pokonać bramkarza Calisii . Niestety ta sztuka się naszym zawodnikom nie udała a bramki zaczęli strzelać po kontrach trzecioligowcy, którzy w przeciagu 10 minut strzelili trzy bramki. Wynikiem 3:0 zakończyła się więc druga tercja meczu w Kaliszu.

Trzecia częśc meczu  była znowu bardziej wyrównana i też padły w niej trzy gole, dwie dla Calisii i jedna dla Polonii. Najpierw czwartego gola zdobyli kaliszanie . Bramke dla Polonii po podaniu Kamila Krajewskiego zdobył strzałem w długi róg Bartosz Pluciński. W końcówce meczu Bartek jeszcze raz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ale tym razem goalkeeper Calisii był lepszy. w ostatniej akcji meczu Calisia zdobyła piatą bramkę czym podkresliła zasłuzone zwycięstwo nad polonistami.

W tym sparingu Polonia zagrała bez kilku podstawowych piłkarzy. Ze względu na obowiązki zawodowe nieobecni byli: Piotr Loba, Mateusz Pluciński i Marcin Michałowski a po kotuzjach nadal nie mogli zagrać : Łukasz Przybyłek, Marcin Siwek, Krzysztof Błędkowski i Piotr Maleszka.

Nastepny sparing Polonia zagra za tydzień z liderem Klasy Okregowej , Błękitnymi Owińska.