26.08.2012

Prezes wrócił do pisania bloga

Po długiej, prawie trzymiesiecznej przerwie Prezes KS Polonia Środa Wlkp, Rafał Ratajczak wrócił do pisania bloga.

Mamy nadzieje, ze naszemu włodarzowi starczy wytrwałości aby teraz regularnie wypowiadac sie na tematy klubowe i ogólne, zwłaszcza sportowe.

Kibiców chetnych do poznania opinii Prezesa i dyskusji z nim zapraszamy do komentowania bloga jak i pod naszymi aktualnosciami.

• 13.05.2024

Orlicy zagrali w Anchor Cup (2013)

Drugi zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w weekend brał udział w turnieju piłkarskim Anchor Cup w Kołobrzegu. Zawodnicy, trenerzy oraz rodzice wrócili do Środy w znakomitych nastrojach - zmęczeni, ale szczęśliwi. Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli zawody na 13. miejscu, zbierając wiele cennego doświadczenia!

Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)

W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.

Wysokie zwycięstwa dziewczyn (Juniorki)

Juniorki Polonii rozegrały w weekend dwa mecze i wykazały się w nich świetną skutecznością. W sobotę nasze zawodniczki wygrały 4:1 z trampkarzami Lotnika 1997 Poznań w meczu III ligi okręgowej, natomiast w niedzielę urządziły sobie festiwal strzelecki, pokonując Olimpic Śrem aż 21:1!

Dwa zwycięstwa młodzików (2011)

Udany weekend mają za sobą obie drużyny młodzików starszych Polonii, które wygrały swoje mecze ligowe. Pierwsza drużyna odniosła ósme kolejne zwycięstwo, tym razem 6:2 z Orlikiem Mosina, i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Dla drugiego zespołu zwycięstwo 5:2 z Mieszkiem II Gniezno było pierwszym w trwającej rundzie.

Porażka z Lechem (2010)

Polonia 2010, która świetnia weszła w rundę wiosenną, poniosła trzecią porażkę. W sobotę nasz zespół przegrał 1:2 z Lechem Poznań 2011, choć na przerwę to Poloniści schodzili z prowadzeniem. Obecnie nasz zespół plasuje się na 3. miejscu w tabeli, za plecami UKS AP Reissa Jarocin oraz SMS AP Reissa Ślesin.

Zwycięstwo z wiceliderem (2009)

Kolejny świetny występ zaliczyli trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009). Na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół pokonał 4:0 (3:0) wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Polonia już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Antoniego Staszaka, a do przerwy było już 3:0. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Kacper Kalita.

Pokonali niepokonaną Trzynastkę (2008)

Dużą niespodziankę sprawili w niedzielę juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2008). Na Stadionie Średzkim rywalizowali z Poznańską Trzynastką (rocznik 2007), która w dotychczasowych spotkaniach wywalczyła komplet punktów. Poloniści po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu wygrali 4:3 (3:2), a decydujący gol padł w 89. minucie z rzutu karnego!

Akademia: Raport z rozgrywek (11/12.05.2024)

Miniony weekend był bardzo udany dla drużyn akademii, które odniosły osiem zwycięstw w dziecięciu rozegranych meczach. Świetnie spisały się roczniki 2008 oraz 2009. Polonia 2008 wygrała 4:3 z Poznańską 13 (2007), która dotąd miała komplet punktów, natomiast Polonia 2009 aż 4:0 pokonała wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Świetną passę kontynuuje Polonia 2011, która wygrała kolejny mecz i przewodzi ligowej tabeli z kompletem punktów. Przełamały się nasze dziewczyny, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze trampkarzy C2 oraz gromiąc Olimpic Śrem w lidze wojewódzkiej kobiet.