02.05.2023

Porażka w Jarocinie (2006)

W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:5 (1:3) z Jarotą Jarocin. Dzięki takiemu wynikowi w ligowej tabeli Jarota zrównał się punktami z Polonią, spychając nasz zespół na trzecie miejsce.

W sobotę 29 kwietnia juniorzy zagrali wyjazdowy mecz z Jarotą Jarocin. Niestety Poloniści musieli uznać wyższość rywali i do Środy wrócili bez punktów. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy od pierwszych minut byli bardziej zdeterminowani i konsekwentni w swych działaniach. W tej części spotkania Poloniści popełnili dwa znaczne błędy w obronie, które miały ogromny wpływ na dalsze losy meczu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Jaroty 3:1, a kontaktowe trafienie zaliczył Maksymilian Łoniewski.

W drugiej części meczu obraz gry uległ zmianie. Poloniści zagrali dojrzale i odważnie, ale niestety musieli gonić wynik, a przy tym nie mogli sobie pozwolić na błędy w defensywie, które wystąpiły. Zespół z Jarocina mając dobry wynik nastawił się na grę z kontry, oddając inicjatywę naszemu zespołowi. Po bramkach Maksymiliana Łoniewskiego oraz Michała Bańkowskiego Poloniści zbliżyli się na krok do gospodarzy, lecz w końcówce nie ustrzegli się błędów tracąc dwie bramki. Ostatecznie nasz zespół przegrał w Jarocinie 5:3. Pierwsza połowa, w której Poloniści zagrali ospale i bez charakteru, była decydująca.