08.04.2024

Porażka w I lidze okręgowej (2010)

W niedzielę drugi zespół trampkarzy starszych doznał pierwszej w sezonie porażki w I lidze okręgowej. Poloniści po emocjonującym widowisku przegrali 3:5 (1:2). Wynik meczu otworzył Adam Poloszyk, ale potem gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie dwiema bramkami do remisu doprowadził Jakub Przybylski, ale kolejne minuty należały do Mieszka.

Polonia nie rozpoczęła meczu na miarę swoich możliwości. Od pierwszych minut to drużyna gospodarzy narzuciła swój styl gry i konsekwentnie budowała swoje sytuacje. Na posterunku był jednak Stefański, który swoimi interwencjami uchronił Polonistów od utraty bramki. Pomimo słabego początku, to drużyna przyjezdnych zdobyła pierwsza bramkę, a jej autorem był Poloszyk, który obsłużony został podaniem przez Zenkera. Niestety radość nie trwała długo i to właśnie gospodarze zadali dwa szybkie ciosy w 31. i 33. minucie, tym samym wychodząc na prowadzenie.

Po zmianie stron Mieszko wyszedł bardzo zdeterminowany, chcąc strzelić kolejną bramkę. Nakręcony zespół gospodarzy podwyższył wynik spotkania strzelając trzecią bramkę. Pomimo niekorzystnego wyniku Polonia się nie poddawała i dążyła do odrobienia strat. Goście doprowadzili do wyrównania, a autorem tych dwóch trafień został Przybylski. Było widać ze Poloniści chwycili wiatr w żagle i chcieli pójść za ciosem. Zmiana ustawienia na bardziej ofensywne w tym przypadku nie przyniosła wiele korzyści. Ofensywną grę Polonistów wykorzystali goście, strzelając jeszcze dwie bramki. Niestety już do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Poloniści musieli uznać wyższość rywala.

Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
7 kwietnia 2024, godz. 12:00 - Gniezno
Mieszko II Gniezno 5:3 (2:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Borys Wachowski 31, Michał Nowaczyk 33, Borys Grzeszczak 43, Tymon Kwitowski 59, Eryk Plewa 61 - Adam Poloszyk 24, Jakub Przybylski 47, 54

Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 5. Fabian Nowaczyk, 7. Jan Muszyński, 16. Adam Nadobnik, 17. Adam Poloszyk, 19. Dawid Buczma, 21. Bartosz Kurkowiak, 24. Oskar Tkaczyk, 27. Jakub Przybylski, 47. Kamil Zenker, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 3. Franciszek Leżała, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Wiktor Dimitrov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 25. Stanisław Wieczorek, 28. Adam Kłopocki.

• 29.04.2024

Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.04.2024)

Sobotnie mecze zapewniły nam mnóstwo emocji! Zwycięstwa odniosły Polonia 2010 II oraz Polonia 2012 II w meczach lig okręgowych. Po bardzo ciekawych meczach lig profesjonalnych ostatecznie w Środzie Wielkopolskiej został tylko punkt. Polonia 2009 zremisowała 1:1 z Wartą II Poznań, natomiast Polonia 2010 przegrała 2:3 z zespołem UKS AP Reissa Jarocin.

W niedzielnych meczach emocji także nie brakowało, a szczególnie wiele działo się w meczu młodzików młodszych (rocznik 2012), w którym średzka Polonia wygrała z Polonią z Leszna 5:4! Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!

Na średzkim stadionie wygrała także Polonia 2008, która okazała się lepsza od Noteci Czarnków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Swoje wyjazdowe mecze przegrały Polonia 2005 (0:4 z Notecią Czarnków) oraz Polonia 2013 (0:4 z Kotwicą Kórnik).

• 28.04.2024

Bezbramkowe derby powiatu

W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku w derbach powiatu średzkiego Kłos Zaniemyśl.

• 26.04.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (27/28.04.2024)

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo emocjonująco, bo czeka nas kilka meczów na szczytach ligowych tabel. W sobotę na płycie głównej Stadionu Średzkiego zagrają najpierw Polonia 2009 z Wartą II Poznań (godz. 11:00), a następnie prowadząca w tabeli ligi profesjonalnej Polonia 2010 zmierzy się z wiceliderem - UKS AP Reissa Jarocin (godz. 14:30).

W niedzielę o godz. 15:30 będąca na drugim miejscu w lidze wojewódzkiej Polonia 2012 podejmie na Stadionie Średzkim prowadzącą Polonię 1912 Leszno. Oba zespoły w tabeli dzielą trzy punkty. Po nich na boisko wyjdzie Polonia 2008, która będzie gościć Noteć Czarnków. Ponadto z samego rana o 8:30 na boisku głównym rozegrany zostanie turniej orlików starszych.

Transmisja ze Starogardu

W spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

Początek transmisji w sobotę 27 kwietnia o godzinie 13:45.

• 25.04.2024

Remis w Kępnie (2012)

W wyjazdowym meczu ósmej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii 2012 zremisował 2:2 (1:1) z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści dwukrotnie gonili wynik, ale za sprawą trafień Jeremiego Sójki i Witolda Chojnackiego wywalczyli punkt. W ligowej tabeli nasza drużyna zajmuje drugie miejsce, trzy punkty za Polonią 1912 Leszno, z którą podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Michała Furmańskiego zmierzą się już w nadchodzący weekend.

Powrót do ligowej rzeczywistości

Po środowych zmaganiach pucharowych piłkarze Polonii Środa wracają do ligowej rzeczywistości i już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z KP Starogard Gdański. Od spotkania z ekipą Klubu Piłkarskiego Starogard oficjalnie swoją przygodę z Polonią Środa rozpoczynał Paweł Kutynia.

• 24.04.2024

Kokoszanek na zgrupowaniu kadr

Trener bramkarzy Polonii Środa Wielkopolska Michał Kokoszanek uczestniczy w zgrupowaniu Makroregionalnych Kadr Wojewódzkich.  Zgrupowanie odbywa się w dniach 21-26 kwietnia 2024 roku w Ostródzie

• 23.04.2024

Turnieje ligowe żaków (2015)

W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.