29.04.2013

Porażka juniorów z Poznaniakiem

Na kolejny wyjazdowy mecz juniorzy młodsi udali się w niedzielne popołudnie 28 kwietnia do Poznania. Tam na boisku ze sztuczna trawą podejmowali zespół Poznaniaka Aurea Poznań. Mecz zapowiadał się na bardzo ciekawy i taki właśnie był. Do tego doszło jeszcze wiele emocji i zaskakujących zwrotów. Ostatecznie Poloniści przegrali to bardzo ważne spotkanie w stosunku 3:2.

Początek spotkania był w wykonaniu naszego zespołu bardzo dobry. Przez prawie 25 minut Poloniści byli zdecydowanie zespołem lepszym. Zawodnicy ze Środy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwilę groźnie atakowali zdezorientowanych rywali z Poznania. Jednak przewaga ta nie przyniosło efektu bramkowego, co miało kluczowe znaczenia w końcowym wyniku. W 6 minucie spotkania Maciej Polody otrzymał podanie na 3 metr od Adriana Olczyka i niestety trafił w leżącego bramkarza. Kilka chwil później doskonała akcja Polonii kończy się dobrym uderzeniem Adriana Olczyka, które broni w kapitalny sposób bramkarz z Poznania. W 16 minucie Maciej Polody będąc w polu karnym decyduje się na uderzenie z ostrego kąta, zamiast podać piłkę wzdłuż pola karnego do niepilnowanego  kolegi. Te akcje powinny się zakończyć zdobyciem bramki. W odpowiedzi w końcu pierwsza akcja gospodarzy i Bartosz Kurasiak doskonale interweniuje broniąc sytuację sam na sam z napastnikiem. Kilka chwil później Maciej Polody także nie potrafi wygrać pojedynku z bramkarzem w polu karnym. Końcówka pierwszej połowy bardziej się wyrównała. Jednak to jako pierwsi Poloniści zdobyli bramkę po rzucie rożnym w 35 minucie. Dośrodkowanie z narożnika boiska Grzegorza Filipiaka, trafia do Szymona Grzelaka, który na raty głową pokonuje bramkarza z Poznania. Niestety radość naszych graczy nie trwała długo. W 38 minucie Marcin Malusiak fauluje w polu karnym gracza Poznaniaka i sędzia dyktuje rzut karny. Gospodarze pewnie doprowadzają do wyrównania. W ostatniej minucie ładna indywidualna akcja Krystiana Olczyka kończy się zatrzymaniem przez obrońcę w polu karnym. Do przerwy jest wynik 1:1, z którego mogą cieszyć się gospodarze, gdyż byli w tej części gry zdecydowanie słabsi od naszych zawodników.

Druga odsłona gry to ciągle szybkie widowisko, które toczy się już jednak w środkowej części boiska. Oba zespoły sporadycznie dochodzą do klarownych sytuacji bramkowych. Jednak więcej i częściej próbują atakować Poloniści, którzy bardzo chcą te spotkanie wygrać. W 56 minucie meczu piłkę zagrywa Szymon Grzelak, która dochodzi do Adriana Olczyka. Nasz zawodnik wykorzystuje błąd bramkarza wyprzedzając go i pewnie głową daje prowadzenie Polonii 2:1. Gospodarze próbowali zagrażać naszej bramce lecz dobrze gra linia obronna. Polonia ciągle zdecydowanie atakuje. W 63 minucie w polu karnym Krystian Olczyk pewnie ogrywa obrońców i gdy chce uderzać na bramkę zostaje zahaczony przez rywala w polu karnym. Sędzia niestety nakazuje grać dalej. Kilka minut później Maciej Polody dostaje dobrą prostopadłą piłkę, mija bramkarza i uderza do pustej bramki, lecz tak słabo iż z 5 metra gospodarze wybijają piłkę. W 69 minucie kombinacyjnie wykonany rzut różny kończy się uderzeniem na bramkę Marcina Malusiaka, które jednak pewnie broni bramkarz Poznaniaka. W 72 minucie rzut wolny z 40 metra wykonują gospodarze. Mocno zagraną piłkę w pole karne niepewnie chwyta nasz bramkarz, co skrzętnie wykorzystują gracze z Poznania doprowadzając do remisu. Dwie minuty później doskonałe uderzenie w polu karnym głową Adriana Olczyka, kończy się paradą meczu bramkarza gospodarzy, który tylko w sobie znany sposób ten strzał obronił. Interwencja ta bardzo podziałała na zespół, który w 76 minucie wyprowadza szybką kontrę i przy po raz pierwszy w tym meczu biernej naszej obronie zdobywa zwycięską bramkę. Ostatnie 4 minuty gry to próba doprowadzenia do wyrównania przez naszych graczy, którzy jednak nie dają rady i przegrywają to już wygrane spotkanie.

Jest to pierwsza porażka juniorów w ciągu całego sezonu. Jednak w tak ważnym meczu jeżeli nie udaje się wygrać, to należy chociaż go zremisować. Z przebiegu spotkania to jednak nasz zespół lepiej się pokazał, jednak jeżeli nie zdobywa się bramek w doskonałych sytuacjach to z tak dobrym zespołem na ich boisku nie można wygrać. Brawa jednak należą się całemu zespołowi za wkład jaki włożyli w ten mecz. Nasi gracze bardzo chcieli to spotkanie wygrać i było to widać na boisku (walkę, determinację i zaangażowanie). Jednak tak zimy prysznic przyda się juniorom, którzy już w najbliższą sobotę 4 maja o godz. 11.00 ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem Polonia uda się do Unii Swarzędz, zespołu który jako jedyny w naszej lidze nie przegrał jeszcze meczu.