11.10.2022

Porażka juniorek z poznańską Wartą (2008)

W meczu 4. kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań 1:6 (0:3). Nasze zawodniczki dzielnie walczyły przez cały mecz, a w 60. minucie zdobyły gola, którego autorką była Julia Pajek.

W sobotę Polonistki udały się na poznański Golęcin, aby zmierzyć się z Wartą Poznań. Dziewczyny coraz lepiej radzą sobie na boisku i obrona Warty miała co robić. Pomimo, że 3 punkty zostały w Poznaniu, trenerzy są zadowoleni z gry zespołu. Drużyna zrobiła ogromny postęp, a sam mecz zakończył się wynikiem 1:6, a gola dla Polonii zdobyła Julia Pajek. Wspaniałymi paradami bramkarskimi wykazała się Julia Brzęcka, która ratowała nasz zespół z opresji wiele razy, a niektóre jej interwencje były niezwykle widowiskowe.

Kolejnym rywalem Polonistek będzie Medyk Konin.

Polonia - juniorki B1 (2008)
liga juniorek B1
8 października 2022, godz. 15:30 - Poznań (Golęcin)
Warta Poznań 6:1 (3:0) Polonia Środa Wielkopolska
Alicja Ossowska 4, 38, Agnieszka Kabacińska 7, 75, Roksana Otrębska 41, Maja Kram 80 - Julia Pajek 60

Polonia: 1. Julia Brzęcka - 2. Zuzanna Lepczyk, 3. Julia Wawroska, 4. Lena Błaszak, 11. Maja Stanisławska, 15. Maria Dydymska, 16. Jagoda Bartkowska, 17. Gabriela Kruszyńska, 20. Weronika Jacków, 25. Alicja Doros, 26. Martyna Nowaczyk. Grały także: 7. Ewa Domańska, 12. Nadia Gościmska, 14. Nela Gaworska, 22. Amelia Cichowlas, 30. Julia Pajek, 77. Wiktoria Piotrowska.
trenerzy: Kamil Kudła oraz Karolina Puzdrakiewicz.

Porażka z Avią (2010)

Drugi zespół Polonii 2010 w poniedziałek rozegrał pierwszy mecz rundy rewanżowej. Na boisku w Zielnikach Poloniści przegrali z Avią Kamionki 2:5 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Adam Poloszyk oraz Dawid Buczma.

• 13.05.2024

Orlicy zagrali w Anchor Cup (2013)

Drugi zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w weekend brał udział w turnieju piłkarskim Anchor Cup w Kołobrzegu. Zawodnicy, trenerzy oraz rodzice wrócili do Środy w znakomitych nastrojach - zmęczeni, ale szczęśliwi. Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli zawody na 13. miejscu, zbierając wiele cennego doświadczenia!

Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)

W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.

Wysokie zwycięstwa dziewczyn (Juniorki)

Juniorki Polonii rozegrały w weekend dwa mecze i wykazały się w nich świetną skutecznością. W sobotę nasze zawodniczki wygrały 4:1 z trampkarzami Lotnika 1997 Poznań w meczu III ligi okręgowej, natomiast w niedzielę urządziły sobie festiwal strzelecki, pokonując Olimpic Śrem aż 21:1!

Dwa zwycięstwa młodzików (2011)

Udany weekend mają za sobą obie drużyny młodzików starszych Polonii, które wygrały swoje mecze ligowe. Pierwsza drużyna odniosła ósme kolejne zwycięstwo, tym razem 6:2 z Orlikiem Mosina, i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Dla drugiego zespołu zwycięstwo 5:2 z Mieszkiem II Gniezno było pierwszym w trwającej rundzie.

Porażka z Lechem (2010)

Polonia 2010, która świetnia weszła w rundę wiosenną, poniosła trzecią porażkę. W sobotę nasz zespół przegrał 1:2 z Lechem Poznań 2011, choć na przerwę to Poloniści schodzili z prowadzeniem. Obecnie nasz zespół plasuje się na 3. miejscu w tabeli, za plecami UKS AP Reissa Jarocin oraz SMS AP Reissa Ślesin.

Zwycięstwo z wiceliderem (2009)

Kolejny świetny występ zaliczyli trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009). Na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół pokonał 4:0 (3:0) wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Polonia już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Antoniego Staszaka, a do przerwy było już 3:0. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Kacper Kalita.

Pokonali niepokonaną Trzynastkę (2008)

Dużą niespodziankę sprawili w niedzielę juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2008). Na Stadionie Średzkim rywalizowali z Poznańską Trzynastką (rocznik 2007), która w dotychczasowych spotkaniach wywalczyła komplet punktów. Poloniści po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu wygrali 4:3 (3:2), a decydujący gol padł w 89. minucie z rzutu karnego!