11.11.2011

Polonia wygrywa w derbach

W dzisiejszym meczu A-Klasy rezerwy Polonii Środa pokonały na wyjeździe zespół Okanu Jarosławiec 1:0. Zwycięską bramkę dla średzian zdobył w 89. minucie Dominik Mucha.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej groźnych sytuacji stworzyła sobie drużyna gospodarzy. W 9. minucie jeden z zawodników miejscowych znalazł się w naszym bramkarzem Robertem Reszką, który okazał się jednak lepszy. Sytuacja powtórzyła się także w 21 i 22 minucie ale ponownie górą był za każdym razem średzki golkiper.

W 25. minucie kontuzji nabawił się Arkadiusz Pawlak i musiał opuścić plac gry, a jego miejsce zajął Przemysław Pietrzak.

Jeszcze przed przerwą dwa razy groźnie zaatakował Orkan ale Przemysław Pietrzak nie dał się pokonać.

Już na początku drugiej część spotkania Poloniści mogli objąć prowadzenie, ale groźnie uderzenie Roberta Reszki z trudem na róg sparował bramkarz gospodarzy.

W ciągu kolejnych kilku minut piłkarze z Jarosławca dwa razy znajdowali się przed Przemysławem Pietrzakiem ale nie mięli sposobu by go pokonać.

W 70. minucie strzał Michała Okninskiego z rzutu wolnego obronił miejscowy golkiper.

Obie drużyny do końca walczyły o zdobycie zwycięskiego gola. Udało się to Polonii. Z głębi pola piłkę otrzymał Dominik Mucha, minął obrońcę, a następnie bramkarza i umieścił futbolówke w pustej bramce gospodarzy.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym jednobramkowym zwycięstwem rezerw Polonii, które długo czekały na wygraną, gdyż ostatnio zwyciężyły 25 września. Było to ostatnie spotkanie ligowe średzian w tym roku. Do rozgrywek ligowych Poloniści powrócą wiosną przyszłego roku.

Polonia: Reszka - Mikołajczyk, Okninski, Ludwiczak, Falgier, Błaszak, Wiśniewski, Pawlak A. (25' Pietrzak), Mucha, Pawlak K., Cechmann