23.05.2012

Polonia Środa - Wda Świecie 2:2

W dzisiejszym meczu 30. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zremisowali na własnym boisku z Wdą Świecie 2:2.

Jako pierwsi strzał na bramkę oddali piłkarze Polonii Środa. W drugiej minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Dominik Mucha i uderzył minimalnie obok słupka. Kilka sekund później odpowiedzieli goście, ale Przemysław Pietrzak zdołał wybić futbolówkę przed siebie. W 7. minucie ponownie strzelali przyjezdni, ale ponownie średzki golkiper nie dał się pokonać i sparował piłkę na róg. Cztery minuty później Wda dopięła swego. Radosław Mik znalazł się przed Przemysławem Pietrzakiem i ładnym lobem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Poloniści szybko odpowiedzieli za sprawą Michała Okninskiego. Niestety jego strzał z trudem wybronił bramkarz ze Świecia. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Krzysztof Błędkowski, ale zakończył ją zbyt słabym uderzeniem. W 16. minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Michał Okninski, którego zastąpił Łukasz Ratajczak. Trzy minuty później bliski szczęścia był Paweł Przybyłek. Piłkę po jego strzale z rzutu wolnego głową odbił któryś z obrońców, a ta minęła słupek bramki w odległości kilku centymetrów. Po chwili ponownie swoich sił próbował Paweł Przybyłek, ale uderzeniem z około 30. metrów nie trafił w światło bramki. Goście na te ataki odpowiedzieli dwoma uderzeniami, ale niecelnymi i nie zagrażającymi bramce średzian. W 33. minucie po rzucie rożnym strzelał Maciej Gendek jednak futbolówkę zdążył dotknąć jeszcze jeden z zawodników Wdy i ta opuściła plac gry. Pięć minut później przyjezdni próbowali ponownie przelobować debiutującego w barwach Polonii Przemysława Pietrzaka, ale im się to nie udało. W końcówce pierwszej połowy swoje okazje mięli jeszcze Marcin Duchała oraz Maciej Kononowicz. Niestety obaj wycelowali wprost w golkipera.

Drugą część spotkania obie drużyny rozpoczęły bez zmian. Poloniści od pierwszych minut ruszyli do ataku by zdobyć wyrównującego gola. Bliżsi tego byli jednak goście, którzy w 50. minucie trafili w słupek po błędzie obrońców. Kilka chwil później ładny strzał z daleka oddał Marcin Duchała, ale nad poprzeczką. Następnie w dogodniej sytuacji znalazł się Maciej Kononowicz, jednak będąc w polu karnym z ostrego kąta uderzył ponad bramką. W 61. minucie poloniści wyrównali. Maciej Kononowicz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Krzysztofa Błędkowskiego, a ten umieścił ją w bramce. Od tego momentu przyjezdni, którzy cofnęli się do obrony koniecznie chcieli ponownie prowadzić i ruszyli do ataków. W 63. minucie strzał z 15. metrów wybronił Przemysław Pietrzak. Sześćdziesiąt sekund później boisko opuścił Maciej Kononowicz, a na jego miejscu pojawił się Kamil Krajewski. Po chwili niecelnie uderzał Adrian Błaszak. W 71. minucie po raz drugi w tym spotkaniu średzian uratował słupek. Trzy minuty później super rezerwowy Kamil Krajewski huknął z 20 metrów w okienko bramki Wdy i Polonia prowadziła 2:1. Z takim rezultatem nie pogodzili się goście, którzy ruszyli do zdecydowanych ataków. W 78. minucie ponownie szczęście uśmiechnęło się do Polonii, gdyż po rzucie wolnym piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. W międzyczasie plac gry z powodu kontuzji opuścił Marcin Duchała, a jego miejsce zajął Piotr Loba. Cztery minuty później ponownie swoich sił próbował Kamil Krajewski, ale uderzeniem zza pola karnego posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 84. minucie goście przeprowadzili skuteczny atak, zakończony wyrównującym trafieniem Mikołaja Plewy. Do końca meczu obie jedenastki walczyły o zdobycie zwycięskiego gola, jednak żadnej z nich się to nie udało.

Ostatecznie poloniści na zakończenie sezonu 2011/2012 zremisowali z Wdą Świecie 2:2 i zapewnili sobie co najmniej czwarte miejsce na koniec rozgrywek. W nadchodzący weekend Polonia otrzyma trzy punkty walkowerem za spotkanie z Chemikiem Bydgoszcz i w przypadku porażki lub remisu Lubuszanina Trzcianka awansuje na trzecią lokatę.

Polonia Środa - Wda Świecie (0:1)

Błędkowski (61.), Krajewski (76.) - Mik (11.), Plewa (84.)

Polonia: 1. Przemysław Pietrzak, 7. Paweł Przybyłek, 20. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek, 41. Marcin Siwek, 11. Krzysztof Błędkowski, 16. Michał Okninski (16' 18. Łukasz Ratajczak), 6. Adrian Błaszak (76' 99. Krystian PAwlak), 4. Dominik Mucha, 21. Maciej Kononowicz (64' 9.Kamil Krajewski), 10. Marcin Duchała
Rezerwa:. 23. Damian Matela, 99. Krystian Pawlak, 9. Kamil Krajewski, 18. Łukasz Ratajczak, 5. Marek Matysiak, 15. Piotr Loba

Wda: 1. Łukasz Zapała, 20. Damian Sulowski, 3. Piotr Żurek, 5. Paweł Ettinger, 7. Paweł Olszewski, 30. Mikołaj Plewa, 17. Łukasz Wenerski, 8. Łukasz Subkowski (52' 11. Adrian Talaśka), 16. Bartosz Czerwiński (52' 21. Damian Szczukowski), 9. Radosław Mik, 6. Grzegorz Brzeziński (73'  10. Daniel Grzywaczewski )
Rezerwa: 12. Mateusz Kawała, 13. Adrian Wróblewski, 21. Damian Szczukowski, 10. Daniel Grzywaczewski, 18. Fabian Chabowski, 11. Adrian Talaśka

Żółte kartki: Lisek, Duchała (Polonia) - Żurek (Wda)

Widzów: ok. 200

Sędziowie: Tomasz Zieliński - głowny, Marcin Dominiak, Norbert Małolepszy (Konin)