10.06.2012

Polonia II Środa - Orkan Jarosławiec 1:1

W dzisiejszym meczu ostatniej, 26. kolejki rozgrywki o mistrzostwo klasy A rezerwy Polonii Środa w derbowym pojedynku zremisowały z Orkanem Jarosławiec 1:1.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli poloniści, którzy często atakowali bramkę Orkanu. Już w piątej minucie Damian Buczma mógł wyprowadzić średzian na prowadzenie, ale jego strzał z problemami obronił bramkarz, a następnie przy dobitce również popisał się skuteczną interwencją. W 12. minucie nad poprzeczką uderzał Adrian Błaszak. Trzy minuty później pierwszy strzał w meczu, niecelny z rzutu wolnego oddali goście z Jarosławca. Po chwili minimalnie obok słupka po podaniu Dominika Muchy uderzał Piotr Leporowski. Z biegiem czasu Polonia osiągała coraz bardziej wyraźną przewagę, ale Dominik Mucha, Adrian Błaszak i Piotr Leporowski nie potrafili pokonać golkipera gości. W 25. minucie przyjezdni stworzyli sobie pierwszą groźną sytuacje do zdobycia gole, jednak futbolówka po strzale jednego z graczy poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później po uderzeniu Piotra Leporowskiego piłka odbiła się od bramkarza, a następnie słupka i wyszła poza boisko. W 39. minucie swoich sił po strzale z dalszej odległości próbował Dominik Baziór, ale dobrze interweniował bramkarz. Sześćdziesiąt sekund później ponownie po strzale Piotra Leporowskiego golkiper sparował piłkę na słupek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Warto jednak zaznaczyć że w tej części gry Orkan nie oddał celnego strzału.

Drugie 45. minut to również duża przewaga Polonii. Średzianie ruszyli do natychmiastowych ataków i w ciągu kilku minut stworzyli sobie kilka sytuacji. Najpierw Dominik Mucha zmusił bramkarza do interwencji, następnie Dominik Baziór uderzał obok słupka, po chwili strzał Piotra Leporowskiego na róg sparował bramkarz, a kilka chwil później piłkę głową skierował wprost w golkipera Łukasz Ratajczak. W 60. minucie groźnie zaatakowali przyjezdni oddając na szczęście niecelny strzał. Sto dwadzieścia sekund później już się nie pomylili i po prawie 35 metrowym biegu z piłkę jeden z zawodników pokonał Przemysława Pietrzaka. Było to pierwsze celne uderzenie gości w meczu. Podrażnieni takim obrotem sytuacji średzianie szybko wyrównali gdy piłka po strzale z dalszej odległości Mateusza Chudego zatrzepotała w siatce. W 76. minucie Przemysław Pietrzak zagrał futbolówkę do Dominika Muchy a ten wyprzedził obrońcę i uprzedził bramkarza, ale trafił w słupek. Chwilę później po strzale Piotra Leporowskiego golkiper wybił piłkę na róg. W końcówce spotkania jeszcze Mateusz Chudy oraz Łukasz Ratajczak uderzali w stronę bramki gości, ale bezskutecznie. Spotkanie które powinno zakończyć się wysokim zwycięstwem Polonii skończyło się podziałem punktów. Średzianie zakończyli tym samym rozgrywki i zakończyli sezon na szóstym miejscu.

Polonia II: Pietrzak – A. Pawlak, Ratajczak, Kostecki, Warot, Kusik (64’ Chudy), Leporowski, Baziór (76’ Błachowicz), Mucha (85’ Czech), Buczma, Błaszak