03.06.2013

Podział punktów w Mogilnie

W niedzielne popołudnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się na mecz wyjazdowy do Mogilna. Poloniści do Środy wrócili z jednym punktem zdobytym po bezbramkowym remisie.

Początek spotkania to niezbyt szybka gra obu zespołów. Niewielką przewagę uzyskali poloniści, jednak nie stwarzali sobie okazji bramkowych. Po kwadransie gry podanie Macieja Gendka do Roberta Reszki przechwycił Krzysztof Szal, jednak na szczęście dla naszego zespołu nie opanował piłki. Niedługo później polonistów od straty gola uratował Robert Reszka świetnie parując futbolówkę na róg po bardzo mocnym uderzeniu Mirosława Maciejewskiego z 25. metrów. Na kolejny strzał kibice czekać musieli do 32. minuty, kiedy to Jacek Wojciechowski próbował swoich sił także w uderzeniu z dalszej odległości. Jego próba była jednak bardzo niecelna. Następnie składną akcję przeprowadzili miejscowi, ale Karol Kopiński nie znalazł sposobu by pokonać Roberta Reszkę. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie już okazji bramkowej i po pierwszych 45. minutach mięliśmy bezbramkowy remis.

W przerwie trener Czesław Owczarek dokonał jednej zmiany zastępując Piotra Leporowskiego Kamilem Krajewskim. Druga połowa rozpoczęła się od strzałów Damiana Malczewksiego i Przemysława Kędziory. Uderzenie pierwszego z nich wyłapał Robert Reszka, a drugiego było niecelne. W odpowiedzi po rzucie rożnym bramkarza pokonać próbował Kamil Krajewski, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 61. minucie groźny strzał oddał Damian Malczewski, ale piłka minęła słupek z zewnętrznej strony bramki. Trzy minuty później powinno być 1:0 dla Pogoni, jednak Przemysław Kędziora w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Po chwili strzał Michała Wawszczaka dobrze wybronił Tomasz Wchowiak. Dziesięć minut później ponownie uderzał Michał Wawszczak, jednak i tym razem świetnie bronił golkiper Pogoni. W międzyczasie w średzkim zespole boisko opuścili Dominik Mucha i Marcin Falgier a ich miejsce zajęli Paweł Łączny i Adrian Błaszak. Dziesięć minut przed końcem w świetnej sytuacji znalazł się Kamil Krajewski, ale jego uderzenie dobrze wybronił wybiegający bramkarz. Po chwili trener Czesław Owczarek zdecydował się na ostatnią zmianę wprowadzając na murawę Marka Matysiaka. W końcówce spotkania przewagę osiągnęli poloniści, ale mający okazję na zdobycie gola Adrian Błaszak i Paweł Łączny nie odmienili losów meczu.

Niestety po porażce w Pakości poloniści nie zdołali się przełamać i wygrać w Mogilnie. Średzianom zabrakło przede wszystkim wykończenia akcji. Okazję na wywalczenie kompletu punktów nasi piłkarze będą mieli już w najbliższą środę, kiedy to dokończone zostanie przerwane spotkanie z Notecianką Pakość.

Pogoń Mogilno – Polonia Środa 0:0

Pogoń: 12. Tomasz Wchowiak, 3. Błażej Duszyński, 4. Mirosław Maciejewski, 6. Filip Jagielski (79' 10. Bartłomiej Czaplewski), 7. Damian Malczewski, 9. Krzysztof Szal, 13. Tomasz Gorgoń, 15. Dawid Kierzek (64' 8. Wiktor Mrówczyński), 16. Karol Kopliński (60' 2. Damian Kempski), 17. Jacek Wojciechowski (44' 14. Przemysław Kędziora), 18. Antoni Krajnyk

rezerwa: 1. Krzysztof Kaźmierczak, 2. Damian Kempski, 5. Łukasz Frąszczak, 8. Wiktor Mrówczyński, 10. Bartłomiej Czaplewski, 14. Przemysław Kędziora, 19. Jarosław Plewa

Polonia: 27. Robert Reszka, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 13. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 6. Damian Buczma, 14. Dominik Mucha (66' 8. Paweł Łączny,), 16. Piotr Leporowski (46' 9. Kamil Krajewski), 10. Marcin Falgier (70' 15. Adrian Błaszak), 11. Michał Wawszczak

rezerwa: 93. Paweł Beser, 2. Marek Matysiak, 8. Paweł Łączny, 15. Adrian Błaszak, 9. Kamil Krajewski

Źółte kartki: Wojciechowski (Pogoń)

Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań)