09.04.2012

Podsumowanie XX kolejki III ligi

W ostatnią sobotę rozegrana została 20. kolejka spotkań III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiego.

Do dużej niespodzianki doszło w Rypinie, gdzie miejscowy Lech podejmował Unię Swarzędz. Po ciekawym i wyrównanym meczu sensacyjnie zwyciężyli goście 1:0. Zwycięską bramkę w tym meczu dla Wielkopolan zdobył Marek Gołembowski w 76. minucie.

Zajmujący drugą pozycję wraz z naszą Polonią Sokół Kleczew pewnie pokonał na własnym stadionie Piasta Kobylin 3:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Jakub Dębowski, Jacek Kopaniarz oraz Maciej Lisiecki.

Kolejny remis zanotowali Notecianka Pakość i Lubuszanin Trzcianka. Tym razem oba zespoły w bezpośrednim starciu strzeliły sobie po jednej bramce. Jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Pakości po strzale Dariusza Słupskiego. Lubuszanin do wyrównania doprowadził osiem minut później po trafieniu Michała Wawszczaka.

Do podziału punktów doszło także w Lesznie, gdzie miejscowa Polonia podejmowała drużynę GKS-u Dopiewo. Była to pierwsza strata punktowa drużyny gości, która dotychczas wygrała wszystkie mecze i nie straciła nawet bramki. Spotkanie rozpoczęło się od bramki Jakuba Budzynia w 4 minucie dającej prowadzenie gościom. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Artur Krawczyk, który tym samym uratował punkt dla zespołu z Leszna.

Victoria Koronowo już raczej zaczyna myśleć o czwartej lidze. Zespół który w 21 meczach zdobywa tylko pięć punktów utrzymania sobie nie zapewni. W dodatku w pięciu wiosennych grach piłkarze Victorii zdobyli zaledwie jednego gola, a stracili 21. W sobotę trzy punkty po wizycie w Koronowo zapisali sobie zawodnicy Cuiavii Inowrocław, który wygrali pewnie 4:0. Hat-tricka w tym meczu zaliczył Krzysztof Kretkowski, natomiast jednego gola dołożył jeszcze Bartosz Gralewski.

Emocji nie zabrakło na stadionie w Świeciu, gdzie Wda pokonała Górnika Konin 3:1. W 54. minucie prowadzenie po trafieniu Adama Kosmali objęli goście, którzy już jednak po trzech minutach przegrywali (!). Najpierw strzelił Łukasz Subkowski, a następnie Damiel Grzywaczewski i Wda prowadziła 2:1. Wynik ustalił dziesięć minut później wspomiany już Łukasz Subkowski.

Na prowadzeniu mimo porażki nadal Lech Rypin, który ma już tylko cztery punkty przewagi nad naszą Polonią i Sokołem Kleczew. Na samym dole tabeli wycofany Chemik Bydgoszcz, którego wyprzeda Victoria Koronowo. W strefie spadkowej znajdują się jeszcze także Notecianka Pakość, Polonia 1012 Leszno i Sparta Brodnica.

15:00 Polonia Środa Wielkopolska - Sokół Kleczew

Chemik Bydgoszcz - Victoria Koronowo 0:3 w.o.

Strzelcy: 17 goli - Paweł Piceluk (Lech Rypin)
12 goli - Paweł Błaszczak (Górnik Konin), Michał Wawszczak (Lubuszanin Trzcianka)
11 goli - Krzysztof Kretkowski (Cuiavia Inowrocław)
10 goli - Jakub Bojas (Lech Rypin), 9 goli - Michał Chmielecki (Unia Janikowo 8, GKS Dopiewo 1), Jacek Kopaniarz (Sokół Kleczew)
8 goli - Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Marek Gołembowski (Unia Swarzędz), Łukasz Grube (Lech Rypin), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska), Paweł Tabaczyński (Notecianka Pakość)
7 goli - Billy Abbott (Cuiavia Inowrocław), Krzysztof Kendzia (Piast Kobylin), Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Radosław Mik (Wda Świecie), Serhij Szapował (Polonia 1912 Leszno), Adam Wiśniewski (Notecianka Pakość)