14.08.2011

Podsumowanie drugiej kolejki III ligi

Do dużej niespodzianki doszło w Rypinie. Tamtejszy Lech będący głównym kandydatem do awansu przegrał niespodziewanie z Chemikiem Bydgoszcz 2:3. Gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Paweła Piceluka. Cztery minuty późnej Jędrzej Florek doprowadził do wyrównania, a 19. minucie Rafał Biernacki zdobył druga bramkę dla Chemika. Taki wynik utrzymywał się do 82. minuty. Wtedy Mateusz Smerliński podwyższył prowadzenie gości na 1:3. Jednak chwilę później Mariusz Cichowlas zmniejszył straty na 2:3, a Lech zaczną oblężenie bramki drużyny z Bydgoszczy. W 90 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Dośrodkowana piłka leciała w kierunku bramki. Na samej linii zatrzymał ją jeden obrońców Chemika, gospodarze jak i kibice zaczęli cieszyć się ze zdobycia gola, jednak sędzia liniowy zasygnalizował że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

Do ciekawego meczu doszło także w Koninie, gdzie miejscowy Górnik podejmował beniaminka z Inowrocławia. Zawodnicy Cuiavii podbudowani wysokim zwycięstwem na inaugurację z Chemikiem Bydgoszcz 5:1 przegrali tym razem 1:3. Miejscowi prowadzenie objęli w 36. minucie po uderzeniu Pawła Błaszczaka. W 70. minucie koninianie podwyższyli na 2:0, a strzelcem gola był Artur Kraszkowski. Sto dwadzieścia sekund później Krzysztof Kretkowski przywrócił nadzieje Cuiavii na korzystny rezultat. Jednak w 88. po szybkiej kontrze ponownie Paweł Błaszczak ustalił wynik spotkania na 3:1.

W Świeciu Wda podejmowała GKS Dopiewo. Goście po 55. minutach gry i golach Łukasza Szczudła z rzutu karnego Jakuba Solarka, Piotra Kurminowskiego prowadzili już 0:3. Wydawało się że już nic nie może zagrozić zwycięstwu GKS-u. Jednak w 89 i 90 minucie Radosław Mik zdobył dwie bramki dla miejscowych i zrobiła się nerwowa końcówka. Ostatecznie zawodnicy Ryszarda Rybaka utrzymali wynik i wywieźli zwycięstwo z Świecia.

Drugą porażkę zanotował zespół Polonii Leszno, który przegrał na własnym boisku z Piastem Kobylin 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił już w 5. minucie Jacek Biernat, dla którego była to druga w tym sezonie bramka.

W innym meczu drugiej kolejki III ligi Unia Swarzędz pokonała w Pakości Noteciankę 0:2. Obie bramki dla swarzędzan w przeciągu ośmiu minut zdobył Ernest Maćkowiak, który razem z Maciejem Lisiecki prowadzi z trzema golami w klasyfikacji strzelców.

Mimo prowadzenia do przerwy po bramce z 18. minuty Pawła Antosiewicza Sparta Brodnica uległa Sokołowi Kleczew 1:2. W drugiej części gry Łukasz Urban w 51. minucie i Mikołaj Pingot w 60 strzelili dla gości dwa gole i zapewnili beniaminkowi z Kleczewa trzy punkty.

Już tylko trzy zespoły pozostały z kompletem sześciu punktów. Do tej grupy dołączyć może w środę Polonia, która rozegra zaległy mecz z janikowską Unią. Na czele tabeli z najlepszym bilansem punktowym przewodni Sokół Kleczew, który wyprzedza Unię Swarzędz i Piasta Kobylin.

BKS Sparta Brodnica - Sokół Kleczew 1:2
Unia Janikowo - Lubuszanin Trzcianka - przełożone spotkanie (31.08, g. 17:30)

Zaległy mecz I kolejki:
Polonia Środa Wielkopolska – Unia Janikowo (17.08, g. 17:30)

Pary III kolejki:
Sokół Kleczew - Lech Rypin (20.08, g. 17:00)
Unia Swarzędz - BKS Sparta Brodnica (20.08, g. 16:00)
Lubuszanin Trzcianka - Victoria Koronowo (20.08, g. 17:00)
GKS Dopiewo - Unia Janikowo (20.08, g. 17:00)
Cuiavia Inowrocław - Wda Świecie (20.08, g. 17:00)
Chemik ProNatura Bydgoszcz - Avans Górnik Konin (20.08, g. 17:00)
Piast Kobylin - Notecianka Pakość (21.08, g. 16:00)
Polonia Środa Wielkopolska - Polonia 1912 Leszno (21.08, g. 15:00)

Klasyfikacja strzelców po dwóch kolejkach:
3 gole - Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Ernest Maćkowiak (Unia Swarzędz)
2 gole - Billy Abbott (Cuiavia Inowrocław), Jacek Biernat (Piast Kobylin), Paweł Błaszczak (Górnik Konin), Radosław Mik (Wda Świecie), Paweł Piceluk (Lech Rypin), Mikołaj Pingot (Sokół Kleczew), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska)
1 gol - Piotr Antosiewicz (Sparta Brodnica), Rafał Biernacki (Chemik Bydgoszcz), Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Grzegorz Brzeziński (Victoria Koronowo), Piotr Buchalski (Lech Rypin), Mariusz Cichowlas (Lech Rypin), Jędrzej Florek (Chemik Bydgoszcz), Łukasz Grube (Lech Rypin), Norbert Grzelak (Sokół Kleczew), Adam Kardasz (Chemik Bydgoszcz), Artur Kraszkowski (Górnik Konin), Krzysztof Kretkowski (Cuiavia Inowrocław), Piotr Kurminowski (GKS Dopiewo), Mateusz Maruniak (Unia Swarzędz), Adrian Raszka (Cuiavia Inowrocław), Michał Rejek (Piast Kobylin), Michał Skonieczny (Cuiavia Inowrocław), Mateusz Smerliński (Chemik Bydgoszcz), Jakub Solarek (GKS Dopiewo), Łukasz Szczudeł (GKS Dopiewo), Łukasz Urban (Sokół Kleczew), Paweł Wicher (Lubuszanin Trzcianka), Adam Wiśniewski (Notecianka Pakość), Arkadiusz Woźniak (Cuiavia Inowrocław).