03.09.2012

Podsumowanie 5. kolejki III ligi

W sobotę rozegrana została piąta kolejka spotkań trzeciej lig grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W ośmiu meczach padły 24. bramki.

Samodzielnym liderem tabeli została Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która pokonała na własnym boisku GKS Dopiewo aż 5:1. Prowadzenie miejscowym dał w jedenastej minucie Krzysztof Gościniak. Później z rzutu karnego wynik podwyższył Marcin Wojciechowski. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy goście, a dokładnie Michał Chmielecki wykorzystał jedenastkę, ale jeszcze zanim zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra w tej części gry to Tomasz Kempiński trafił na 3:1. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Maciej Stawiński zdobył czwartą bramkę, a jeszcze przed końcem Damian Izydorski dołożył piątą i kolejne trzy punkty powędrowały na konto ostrowian.

Emocji nie zabrakło w Koninie, gdzie miejscowy Górnik prowadził już 2:0 z Polonią 1912 Leszno by ostatecznie przegrać 2:3. Po jedenastu minutach gry koninianie mieli na swoim koncie dwa gola po trafieniach Krystiana Sobieraja i Mateusza Majewskiego. Jeszcze przed przerwą w odstępnie dwóch minut Bogumił Ceglarek i Tobiasz Kuźniewski doprowadzili do wyrównania, a w drugiej połowie Ihor Wons zagwarantował zwycięstwo gościom wykorzystując rzut karny.

Pierwsze zwycięstwo odniósł Luboński KS Fogo Luboń. W meczu beniaminków piłkarze spod Poznania pokonali na wyjeździe Pogoń Mogilno 3:1. Pierwsza bramka padła dopiero w 66. minucie po strzale Macieja Manelskiego. Trzy minuty później drugiego gola dla lubonian zdobył Łukasz Kubiak, a po kolejnych kilku minutach dołożył kolejnego. Chwilę przed trzecim trafianiem Jarosław Plewa zdobył honorową bramkę dla Pogoni.

Kolejną porażkę zanotowali gracze Notecianki Pakość, którzy przegrali tym razem z Piastem Kobylin 0:1. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył w 37. minucie Jacek Biernat.

Trzecie zwycięstwo na własnym boisku zanotowali piłkarze Unii Swarzędz. Tym razem w pokonanym polu swarzędzanie pozostawili Lubuszanina Trzciankę. Już w drugiej minucie Mateusz Molewski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kwadrans później wynik podwyższył Damian Ludwiczak. Rezultat spotkania ustalił w drugiej połowie Adam Lebiotkowski strzelając honorowego gola dla Lubuszanina.

Mimo straty bramki już w ósmej minucie meczu Sokół Kleczew pokonał Cuiavię Inowrocław 2:1. Prowadzenie przyjezdnym dał Dawid Janicki, a wynik 0:1 utrzymywał się do 57. minuty. Wtedy to Piotr Kurminowski doprowadził do wyrównania, a niecałe dziesięć minut później Paweł Lisiecki strzelił drugą bramkę dla kleczewian.

Czołówka klasyfikacji strzelców

5 goli - Dawid Janicki (Cuiavia Inowrocław)
4 gole - Damian Ludwiczak (Unia Swarzędz), Maciej Stawiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
3 gole - Jacek Kopaniarz (GKS Dopiewo), Łukasz Subkowski (Wda Świecie)
2 gole - Arkadiusz Bajerski (Górnik Konin), Michał Chmielecki (GKS Dopiewo), Bartosz Czerwiński (Wda Świecie), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Krzysztof Gościniak (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Karol Gregorek (Nielba Wągrowiec), Tomasz Kempiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Łukasz Kubiak (Luboński KS), Szymon Maziarz (Cuiavia Inowrocław), Mateusz Pingot (Sokół Kleczew), Jarosław Plewa (Pogoń Mogilno), Daniel Popiołek (Lubuszanin Trzcianka), Łukasz Spławski (Nielba Wągrowiec), Marek Szymanowski (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Maciej Tomkowiak (Piast Kobylin), Michał Wawszczak (Polonia Środa Wielkopolska), Łukasz Wenerski (Wda Świecie), Marcin Wojciechowski (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Ihor Wons (Polonia 1912 Leszno)