27.08.2012

Podsumowanie 4. kolejki III ligi

W niedzielę zakończyła się czwarta kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na czele tabeli z dziesięcioma punktami znajdują się Ostrovia 1909 Ostrów oraz Wda Świecie.

Do największej sensacji doszło w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba uległa beniaminkowi z Ostrowa Wielkopolskiego aż 0:5. Już po dwunastu minutach były drugoligowiec przegrywał 0:2 po bramkach Pawła Świtały oraz Marcina Wojciechowskiego. Niecałe dwadzieścia minut po przerwie Damian Czech dołożył trzeciego gola, a już w końcówce meczu Tomasz Kempiński i Marek Szymanowski po raz czwarty i piąty pokonali bramkarza Nielby. Gospodarze po czterech meczach z trzema punktami zajmują dwunastą lokatę, natomiast goście pierwszą wyprzedzając świecką Wdę lepszym bilansem bramkowym.

Pięć goli zobaczyli również fani Cuiavii Inowrocław. Ich drużyna bez problemów uporała się z Notecianką Pakość, która z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a na swoim koncie ma już 14 straconych bramek. Wynik meczu w 16. minucie otworzył Szymon Maziarz. Po przerwie do bramki rywali trafiali jeszcze Krzysztof Kretkowski oraz Krzysztof Kmieć, a już w doliczonym czasie gry Szymon Maziarz i Dawid Janicki podwyższali prowadzenie swojego zespołu.

Sensacyjny wynik padł również w Kobylinie. Tamtejszy Piast po dwóch porażkach z rzędu wygrał z faworyzowaną Unią Swarzędz 2:0 i zdobył swoje pierwsze punkty w sezonie 2012/2013. Pierwsza bramka padła w 30. minucie po strzale Adriana Dąbrowskiego, a druga w 60. po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Macieja Tomkowiaka.

Dużo emocji przeżywali kibice w Świeciu. Wda prowadziła już z Sokołem Kleczew 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu. Najpierw Łukasz Subkowski, a następnie Adrian Talaśka pokonali bramkarza przyjezdnych. Nie był to jednak koniec emocji. Na jedenaście minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył Jakub Dębowski, a cztery minuty później Mateusz Duszyński ustalił wynik meczu.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie GKSu Dopiewo z Unią Roszak Solec Kujawski. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Pierwsi prowadzenie tuż przed przerwą objęli unici po golu Marcin Grzelak. Miejscowi wyrównali w 73. minucie gdy do bramki gości trafił głową wprowadzony chwilę wcześniej Krzysztof Kołodziej.

Aż trzy spotkania w czwartej kolejce zakończyły się bezbramkowymi remisami. Goli nie obejrzenia kibice w Lesznie, gdzie miejscowa Polonia zremisowała z Pogonią Mogilno. Bramek zabrakło również w Trzciance w meczu Lubuszanina z Górnikiem Konin i w Luboniu podczas spotkania Lubońskiego KS i naszej Polonii.

Czołówka klasyfikacji strzelców

4 gole - Dawid Janicki (Cuiavia Inowrocław)

3 gole - Jacek Kopaniarz (GKS Dopiewo), Damian Ludwiczak (Unia Swarzędz), Maciej Stawiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Łukasz Subkowski (Wda Świecie)

2 gole - Arkadiusz Bajerski (Górnik Konin), Bartosz Czerwiński (Wda Świecie), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Karol Gregorek (Nielba Wągrowiec), Szymon Maziarz (Cuiavia Inowrocław), Mateusz Pingot (Sokół Kleczew), Daniel Popiołek (Lubuszanin Trzcianka), Łukasz Spławski (Nielba Wągrowiec), Marek Szymanowski (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Maciej Tomkowiak (Piast Kobylin), Łukasz Wenerski (Wda Świecie)