23.04.2012

Podsumowanie 22. kolejki III ligi

Bardzo ciekawie zapowiada się końcówka sezonu III ligi. Po rozegraniu dwudziestu trzech spotkań na czele tabeli nadal znajduje się Lech Rypin, który jednym punktem wyprzedza naszą Polonię. Na trzecim miejscu plasuje się Sokół Kleczew, ale ma już pięć „oczek” straty do średzian.

Długo z Piastem Kobylin męczyli się zawodnicy z Rypina, którzy do przerwy przegrywali 0:1 po samobójczym trafieniu Dariusza Koprowskiego. Na początku drugiej części spotkania w odstępie czterech minut Lech zdobył trzy bramki a następnie dołożył jeszcze jedną i ostatecznie wygrał 4:1.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Sokoła Kleczew z Lubuszaninem Trzcianka. Zarówno gospodarze jak i goście wiosną zawodzą i tym razem podzielili się punktami. Miejscowi spotkanie kończyli w dziesiątkę gdy na czternaście minut przed końcem czerwoną kartę ujrzał Paweł Lisiecki.

Bramek zabrakło także w spotkaniu rozgrywanym w Brodnicy, gdzie miejscowa Sparta zremisowała z GKS-em Dopiewo. Gospodarze dzielnie walczą o utrzymanie ligowego bytu, jednak do miejsca aktualnie dającego gwarancję gry w przyszłym sezonie na trzecioligowym poziomie brakuje im aż siedem punktów.

Kolejne ważne zwycięstwo odniosła Notecianka Pakość, która tym razem zwyciężyła na własnym stadionie Cuiavię Inowrocław 2:1. Miejscowych już w szóstej minucie na prowadzenie wyprowadził Dariusz Słupski, jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Krzysztof Kretkowski. Gola na wagę trzech punktów zdobył już w końcówce meczu Damian Tofil.

Bardzo słabo spisująca się wiosną Unia Janikowo wywalczyła jeden punkt w starciu z Wdą Świecie. Kibice piłki nożnej w Janikowie nie zobaczyli jednak bramek. Unici nad strefą spadkową mają tylko jeden punkt, natomiast Wda spokojnie plasuje się na szóstej pozycji.

Do największej sensacji doszło w Koronowie, gdzie skazana już na spadek Victoria Koronowo pokonała Górnika Konin 2:0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Paweł Czesiński oraz Krzysztof Wasiak.

Komplet wyników 22. kolejki:

Lech Rypin - Piast Kobylin 4:1 (0:1)
bramki: Jakub Bojas 58, 61, Łukasz Ślifirczyk 60, Marcin Tarnowski 71 - Dariusz Koprowski 24 (s)

Sokół Kleczew - Lubuszanin Trzcianka 0:0

Notecianka Pakość - Cuiavia Inowrocław 2:1 (1:1)

16:00 Polonia Środa Wielkopolska - Piast Kobylin
Chemik Bydgoszcz - Notecianka Pakość 0:3 w.o.

Czołówka klasyfikacji strzelców:
17 goli - Paweł Piceluk (Lech Rypin)
13 goli - Paweł Błaszczak (Górnik Konin)
12 goli - Jakub Bojas (Lech Rypin), Krzysztof Kretkowski (Cuiavia Inowrocław), Michał Wawszczak (Lubuszanin Trzcianka), 10 goli - Jacek Kopaniarz (Sokół Kleczew)
9 goli - Michał Chmielecki (Unia Janikowo 8, GKS Dopiewo 1), Marek Gołembowski (Unia Swarzędz), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska)
8 goli - Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Łukasz Grube (Lech Rypin), Paweł Tabaczyński (Notecianka Pakość)
7 goli - Billy Abbott (Cuiavia Inowrocław), Krzysztof Kendzia (Piast Kobylin), Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Radosław Mik (Wda Świecie), Serhij Szapował (Polonia 1912 Leszno), Adam Wiśniewski (Notecianka Pakość),
6 goli - Damian Augustyniak (Sokół Kleczew), Arkadiusz Bajerski (Górnik Konin), Bartosz Czerwiński (Wda Świecie), Arkadiusz Dereżyński (Unia Janikowo), Jędrzej Florek (Chemik Bydgoszcz), Pāvels Hohlovs (Polonia 1912 Leszno), Łukasz Szczudeł (GKS Dopiewo)